11. 7. 2017

Už mě vidíš? - Sharon. J. Bolton (Lacey Flint #1)

Píše se rok 1888 a Jack Rozparovač terorizuje Londýn. Zabíjí prostitutky, brutálně je rozřezává, vyjímá jim orgány, provokuje policii troufalými dopisy a dovedně, jako přízrak, uniká spravedlnosti. Nyní, o více než sto let později přichází jeho napodobitel. Obětmi však tentokrát nejsou šlapky, ale ženy z bohatších rodin, které zjevně nic nespojuje. Vrah je nicméně zohavuje po vzoru svého předchůdce a těla zanechává na nejroztodivnějších místech. Vypadá to, že se drží napodobování takzvaných kánonových vražd, tedy těch, které jsou skutečně přisuzovány Jacku Rozparovači. Ale co ho žene kupředu? V jeho plánu figuruje totiž ještě jedna žena, která stojí tak trochu mimo rámec jeho působnosti. Lacey Flintová, mladá policistka, na kterou se pachatel abnormálně fixuje.

Lacey je u policie v podstatě zelenáč, ale ve všech testech a výcviku si vedla na výbornou. Je motivovaná, odhodlaná, neohrožená a je na tom fyzicky dobře. To, že se téměř stala očitým svědkem prvního z řady představení novodobého Jacka Rozparovače ji však zaskočí nepřipravenou. Na místě činu se objevila náhodou sotva v řádu minut po pachateli a první oběť jí zemřela v náručí. Co by se stalo, kdyby se ke svému zaparkovanému autu, kde žena zemřela, vrátila o chvilku dřív? O sebe strach nemá. Jack Rozparovač ji zajímá a trápí z jiných důvodů. Lacey by se jako svědek měla od vyšetřování držet dál. Nakonec však policie vezme její pomocí za vděk, neboť se odmala na Rozparovače specializuje a ví o něm naprosto vše. Díky těmto znalostem by teď snad mohli být o krok napřed před vrahem. Nebo ne?

Už mě vidíš? je prvním dílem slibné série, který hned zčerstva vystřeluje očekávání do oblak. Autorce se skvěle a stabilně podařilo položit všechny základní kameny, na kterých se dá postavit perfektní detektivka. Postavy jsou do detailu promyšlené, propracované a autorka jim do vínku vložila osudy tak spletité, že vás zkrátka zajímá, jak se jejich budoucnost bude vyvíjet dál, budete chtít vytahat všechny kostlivce, z jejich skříní a objevit jejich bubáky z minulosti. A na to jeden díl rozhodně nestačí. Propojení legendárního příběhu Jacka Rozparovače s moderním Londýnem v jejím podání funguje na jedničku, každé slovo má v příběhu své místo, vše má hlavu a patu a stojí na zákonech logiky. Bolton nepotřebuje svůj příběh vykreslovat v zářivých barvách. On totiž mluví sám za sebe.

Sharon J. Bolton je mistryní mučivého napětí, kliček, zavádějících informací a překvapivých zvratů. Čtenáře si během pár stránek hravě omotá kolem prstu a pak už ho jen na nitkách vodí přesně tam, kde ho potřebuje mít. A jakmile si jste jistí, že jsou všechny karty vyložené na stole a vy jste ji konečně přechytračili, vytáhne na vás trumfové eso přímo z rukávu. Před touhle autorkou nebudete nikdy napřed. Její myšlenkové pochody jsou tak originální, a přesto tak povědomé, že se vám velice snadno dostane pod kůži. Její zvládnutí všech použitých historických i faktických informací je zkrátka obdivuhodné a za rešeršní práci k této knize nemůžete jinak než tleskat.

Už mě vidíš? vás bude bavit. A tím vás, myslím úplně všechny milovníky žánru bez rozdílu. Mark je ve své věčné zamračenosti a vážnosti sympaťák v banditím kostýmu, Lacey je velká neznámá, u které je stále co objevovat a Dana je zkrátka velká šéfka, která má za úkol všechen temperament svých podřízených držet na uzdě. Do receptu přimíchejte i záhadného a zatraceně brutálního záporáka, styl, který vás nenechá spát a bude vás nutit číst až do úplného vyčerpání a máte ten nejlepší koktejl ze všech. A taky nejnávykovější. Pokud jste ještě neobjevili svého oblíbence na poli krimi, Bolton aspiruje na jasnou vítězku. Nevěříte? Věřte. A nebo se přesvědčte sami.

100 %

E-knihu seženete zde, nyní pouze za krásných 48 Kč.
Ráda bych touto cestou poděkovala serveru palmknihy.cz za poskytnutí recenzního e-booku.
Share:

2 komentáře:

 1. Ááááá!! Jelikož vím, jak super byl ten třetí nebo kolikátý díl, je mi jasný, že tohle bude jízda. Jack Rozparovač mě taky vždycky bavil, takže pokud to někdo dobře zakomponoval do současného Londýna, sem s knihou! Nehledě na to, že si tu sérii stejně chci přečíst, protože autorka vážně umí. Těším se moc, opět recenze, po které si to musí chtít přečíst snad každý. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to skvělý, možná ještě lepší, než třetí díl! ♥ Fakt super!
   Těš se, těš se!
   Díky :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři