27. 5. 2018

Nebe je naše - Luke Allnutt

Rob Coates si vzal svou školní lásku, má krásného malého synka a konečně se mu začíná dařit v jeho IT kariéře. Má všechno, co si od života kdy přál. Bohužel se vše hroutí v momentě, kdy lékaři vysloví diagnózu, které se k smrti děsí každý rodič. Od té chvíle jde vše od desíti k pěti, pevné vztahy se hroutí, i maličkosti vedou k hádkám a svět se smrskává na hledání pomoci za každou cenu a upínání se na nejnepatrnější záblesky naděje. Rob nakonec nachází útěchu pouze v alkoholu a ve fotografování míst, která s malým Jackem kdysi navštívili. Dokáže ještě někdy zacelit tu neuvěřitelnou propast, která vznikla v jeho srdci?

U některých situací si zkrátka nikdo nedovede představit, že by se měly týkat jeho rodiny. Jsou jen temnými strašáky někde v alternativním vesmíru, kde čekají na lidi, kteří v životě udělali špatné věci. Realita je ale samozřejmě jiná. Hrozivá diagnóza si nevybírá jen padouchy a nikdo si ji rozhodně nezaslouží, ani za ni nemůže. Přesto je tu. Všudypřítomná, smrtící a nelítostná. A jakmile vám někdo v bílém plášti řekne, abyste si vytvořili vzpomínky a pokusili se užít společný čas, který vám zbývá, víte, že je zle. Můžete bojovat, můžete doufat, ale někdy zkrátka zbývá už jen usnadnit poslední okamžiky, jak to jen jde.

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Plus.
Share:

2 komentáře:

 1. Jak ty to delas... me dojala uz ta recenze, kdyz jsem se zamyslela nad tim, co popisujes, knizku mam doma a jsem na ni moc zvedava, ale je mi jasny, ze to neunesu a probrecim to. Recenze ale perfektni! Jako vzdy ♡

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt? ♥ je to pěkně napsané, jen mi prostě trošku něco chybělo. Nedokážu na to ukázat prstem, ale je to tak. Tobě se každopádně líbit bude, věřím tomu!
   Díky!

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři