21. 7. 2019

Malé temné lži - Sharon J. Bolton

Když se na Falklandách během krátké doby ztratí již třetí dítě, je to pro komunitu velká rána. Vždyť si tu vzájemně všichni vidí do talíře a znají se tak dobře, jak jen je to možné. Nikdo nevěří, že by jeho spoluobčané byli schopni spáchat něco tak hanebného jako ublížit dítěti. Ale třetí pohřešované dítě za dva roky v městečku se dvěma tisíci obyvateli - to není jen tak. Že by tu přece jen bydleli adepti, kteří mají pro unesení dítěte předpoklady a temně motivované důvody? A proč se vždycky jednalo o chlapce, kteří jsou čím dál tím mladší a nápadně podobní dvěma chlapečkům, již tu před třemi lety tragicky zahynuli? Podezřele najednou začnou vypadat hlavně aktéři, kteří jsou událostmi onoho dne přímo spjatí. Matka Neda a Kita a její bývalá nejlepší kamarádka Ráchel.

Catrin Quinnové se po smrti dvou synů zhroutil celý svět. Nejen, že přišla o všechny své děti, ale rozpadlo se jí i manželství. Stále však pracuje pro Fond ochrany životního prostředí, je odborníkem na kytovce a ptáky a práce je to jediné, co jí zbylo. Dodnes vídá duchy svých chlapečků ve vlastním domě a již tři roky jí v hlavě klíčí plán pomsty. Protože za všechno zcela evidentně může Ráchel, její bývalá údajně nejlepší kamarádka. Catrin je přesvědčená, že se dokáže pomstít. A udělá to na výročí oné tragédie. Ani nezaváhá. Ostatně nemá co ztratit.

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Domino.
Share:

1 komentář:

  1. Nejsou zklamání. Budu si to opakovat. Trošku jsi mě v těšení vrátila zpátky na zem. Recenze totiž jinak zní fakt skvěle :) Tak jsem zvědavá.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři