8. 7. 2018

Artemis - Andy Weir

Artemis je město na Měsíci, kam se nyní bohatí pozemšťané vydávají na vzrušující luxusní dovolené. Artemida má ale i stálé obyvatele. Tou je třeba Jazz Bašarová, kurýrka, která doručuje balíčky a příležitostně taky pašuje kontraband pro ty, kteří si to mohou dovolit. Máte chuť na doutník, ale žijete v Artemidě, kde je cokoli hořlavého protizákonné? Zavoláte Jazz a ona vám je sežene. I přesto, že má svou práci a melouchy v podobě nelegálního zboží, vydělá si sotva na to nejubožejší bydlení a nejlevnější dostupné jídlo. A pak dostane nabídku, která se neodmítá. Částka, která by jí díky tomu měla přistát na účtu, okamžitě přehluší varovné signály nebezpečí, které jí bude při plnění úkolu neustále hrozit.

Jazz Bašarová se přestěhovala na Měsíc, když byla ještě malé dítě. Vyrostla po boku svého otce, naučila se svářečskému řemeslu, ale pak svůj život zasvětila doručování balíčků, místo, aby převzala otcovu živnost, v níž byla skoro tak výjimečná, jako on sám. I když si zavařila na pořádný průšvih, pořád má ve svém životě lidi, na které se může spolehnout. Ale teprve v momentě, kdy je všechny zatáhne do svého nedomyšleného plánu, si uvědomí, jak moc jí na nich všech záleží.

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Knižní klub.
Share:

4 komentáře:

 1. Jsem na to vážně zvědavá. Pája udělala zřejmě nejlépe, v jakém pořadí se do knížek pustila. Každopádně doufám, že si tam alespoň něco najdu. :)
  Recenze je super, trošku jsem se bála, že Artemis ještě víc naložíš :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To teda. Mě čekalo spíš rozčarování :(
   No, mohla jsem, ale bylo by mi Weira líto :D

   Vymazat
 2. jako jo, kniha nebyla spatna, ale jak uz jsem nekde psala, moji velkou nevyhodou bylo, ze jsem driv cetla Martana a byla z nej uplne paf, a tak me v porovnani s nim Artemis dost zklamala... asi prevazne kvuli tematu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Měla jsem to stejně. A jako...může někdo vymyslet ještě nudnější povolání do knihy, než je svářeč? :D

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři