21. 5. 2018

Co zbylo z mojí sestry - Nuala Ellwood

Kate je válečná zpravodajka se schopnostmi, kterých si její šéfredaktor vysoce cení. Teď se ale po patnácti letech strávených ve válečné zóně vrací do rodného města, z něhož kdysi utekla. Nečeká tam na ni však žádná nostalgie, nebo snad teplo rodinného krbu. Kate pochází z problematické rodiny a na celém světě jí zbývá jediná příbuzná, a tou je mladší sestra, se kterou nikdy zrovna dobře nevycházela. Když se teď Kate kvůli Sallyině opožděné zprávě nestihla dostavit na pohřeb jejich vlastní matky, byla to pro jejich vztah poslední kapka. Ze Sally se po zmizení její dospívající dcery stala troska utápějící svůj žal v alkoholu, a tak se pro Kate jedinou přátelskou tváří v jinak nehostinném Herne Bay stává Sallyin manžel Paul, který se jí snaží ze všech sil pomáhat. Kate se však v domě, kde se jejich násilnický otec vyžíval v bití a psychickém teroru a kde se rozhodla zůstat po dobu, než se dořeší matčina pozůstalost, vrací všechny děsivé vzpomínky. Kromě hrůz z války a zoufalství ze zkaženého dětství se jí teď v Herne Bay zjevují věci, které by neměly existovat. Na sousední zahradě vídá maličkého, k smrti vyděšeného chlapečka, ale sousedka se dušuje, že žádné dítě nemá. Kate navíc vzhledem ke své zálibě v lécích a alkoholu není příliš důvěryhodným svědkem a když se o své poznatky snaží podělit s policií, dopadne to úplně jinak, než by čekala.

Co zbylo z mojí sestry je prvotinou britské autorky vyrůstající v rodině uznávaných novinářů. Právě jejich práce ve válečné zóně inspirovala její debut a hlavní hrdinku Kate, která se díky posttraumatické stresové poruše a závislosti na silných lécích připojuje k suitě nespolehlivých ženských vypravěček, jež jsou v současné době v žánru thriller tak populární. Nuala svým podmanivým thrillerem atakuje žebříčky prodejnosti a svou prací a pílí zaujímá místo vedle i mnohem protřelejších autorů, než je ona sama.

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Domino.
Share:

2 komentáře:

 1. Výborná kniha. Skvěle ji vystihuje tvoje věta... Co zbylo z mojí sestry je jedním z těch nevinně se tvářících thrillerů, které vás o své jedinečnosti budou muset přesvědčit postupně. ... Ano, přesně tak, pěkně postupně, až nestačí čtenář nakonec valit oči. Skvělá recenze :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ♥
   Ze začátku působila tak tuctově a nakonec jsem byla opravdu mile překvapená! :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři