11. 2. 2018

Eleanor se má vážně skvěle - Gail Honeyman

Eleanor hned po univerzitě, kde studovala klasickou literaturu, nastoupila do práce jako účetní pro grafické studio. V pátek po práci si každý týden kupuje pizzu, víno a vodku a víkend stráví v zamlženém opojení, aby v pondělí mohla opět do kanceláře, kde je kolegům pro smích a za minimální mzdu pracuje od rána do večera. Nezajímají ji večírky, nebaví ji prázdné tlachání, drbům se vyhýbá. Svět chápe doslovně a pragmaticky. O poledních pauzách luští křížovky v zasedací místnosti a s nikým neprohodí slovo. Tento život jí však plně vyhovuje. Snad má dokonce pocit, že si nic lepšího nezaslouží. Eleanor nikdy nezajímalo, co si o ní myslí okolí a nejraději je sama. Alespoň do momentu, kdy naváže první opravdové a zpočátku rozpačité přátelství s Raymondem, oborníkem přes počítače v jejich firmě, věčně neupraveným vagabundem, který je cítit cigaretami, ale jehož přítomnost má na Eleanor záhadně uklidňující vliv.

Svérázná třicetiletá podivínka Eleanor nosí pohodlné boty na suchý zip, koženou vestu, tašku na kolečkách a pije příliš mnoho vodky. Nikdy si nevybrala nemocenskou, ani dovolenou, protože nemá s kým ji strávit a na společenských konvencích jí příliš nesejde. Bydlí v bytě zařízeném sociálkou a nechává se psychicky týrat názory vyšinuté matky. Za léta samoty kolem sebe vystavěla hradbu a nikoho k sobě nepouští. Osamělost je pro ni definována tím, že je člověk ze své samoty smutný. Ale to není její případ. Ona zkrátka ostatní lidi k životu nepotřebuje a ani v koutku duše se neužírá odmítavým postojem okolí, které její excentricitu nedokáže pochopit ani akceptovat. Jediný, komu se snaží i proti své vůli zavděčit je její vlastní matka.

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Albatrosmedia.
Share:

3 komentáře:

 1. Mám strašnou chuť už dlouhou dobu si knížku koupit, přiznám se, že jsem teď dost čekala na to, až ji přečteš :) Mám tušení, že je to něco přesně pro mě, je to tak? Bude se mi líbit? :) Recenze mě samozřejmě nalákala ještě o milion procent víc, takže jsem víceméně rozhodnutá :) Perfektní recenze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že tě bude bavit, je to srandovní :) Určitě se do ní v horizontu několika let pusť :D
   Díky! :)

   Vymazat
  2. Ta poznámka není úplně hezká (i když je pravdivá) :D

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři