18. 8. 2017

Slyším tě všude - Connie Willis

Briddey Flanniganová a její přítel Trent se rozhodnou společně podstoupit EED, operaci, která jejich vztah má posunout na novou úroveň a umožnit jim doslova cítit emoce toho druhého. V Commspanu kde oba pracují se drby šíří rychlostí světla všichni jsou ze šťastného páru naprosto nadšení a prožívají to s nimi, protože jde ještě pořád o výsadu bohatých a prominentních. Briddey však ještě záležitost závažnou skoro jako zasnoubení nestihla oznámit své rodině, která má snad až příliš ochranitelské sklony. Jejich ignorance osobního prostoru a soukromí Briddey neustále pronásleduje a ona ví, že by jí EED nikdy neschválili. A nejsou jediní. Její kolega Schwartz, podivín pracující ve sklepní mrazivé laborce bez signálu se jí snaží EED všelijak rozmluvit. Proto se Briddey rozhodne podstoupit zákrok v režimu nejvyššího utajení. Když se probere z narkózy, zjistí, že ke spojení myslí došlo, ale trochu jinak, než zamýšlela. V tu chvíli se její život převrátí naruby a začne ubírat úplně jiným směrem, než očekávala ona, její rodina i celý Commspan.

Briddey ulovila nejlepší partii Commspanu. Je krásná a v životě se jí daří. Její sestry Mary Clare a Kathleen jí sice v jednom kuse přivádějí k šílenství a teta Oona se jí neustále snaží dohodit nějakého spořádaného irského mladíka (čtěte starého mládence a plešatějícího mamánka, místo pohledného, ale zoufale neirského Trenta). V podstatě si na svůj život však nemůže stěžovat. Chybí jí snad jedině soukromí. Nemůže se dočkat, až se odstěhuje k Trentovi a sestry nebudou mít možnost se k ní do bytu pozvat kdykoli se jim zachce a zatěžovat jí svými malichernými problémy. Nyní to ale vypadá, že dobrovolně podstupuje zákrok, který jí připraví o poslední kousek svobody, který si doteď uchovávala ve své vlastní hlavě. Tak to alespoň vidí Schwartz, vysoce inteligentní vývojář a podivín, který pro Commspan vytváří aplikace, jež dělají jejich produkty tak výjimečnými. Ten ji opakovaně před EED varuje. Briddey však nikdy nevynikala v respektování autorit a život ji naučil dělat vše podle své paličaté hlavy. To se jí však tentokrát pekelně vymstí.


Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Metafora.
Share:

4 komentáře:

 1. Moc pěkná recenze :) Kniha mi právě v pátek přišla k recenzi, už se těším, až se do ní pustím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :)
   Snad se ti bude líbit :) Má spousta dobrých nápadů :)

   Vymazat
 2. Já se na ni tak těšíím! Mám ji připravenou na stole od té doby, co jsem si ji koupila a jsem fakt zvědavá :)Zajímá mě i ten mišmaš žánrů. Skvělá recenze!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobře! Těš se! Ale rozumně, ať nejsi zklamaná :)
   Díky :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři