14. 5. 2017

Když to tam není, tak to tam nehledej - Ivana Chřibková (Suchý hadr na dně mořském #2)

Anna se ze dne na den rozhodla přestěhovat z rodné vesničky přímo do hlavního města jen s pár svetry a příborem zabaleným v utěrce. Nosí kabát po babičce a spí ve spacáku ve sklepním bytě, odkud má výhled jen na psí zadky, ale podařilo se jí utéct před minulostí, která pořád trochu bolí. I nadále se snaží postavit na vlastní nohy, najde si práci, bydlení, přátele i někoho do života. Hledá a nenachází, proplouvá existencí a snaží se jít dál. Někdy to se ale život zkrátka zacyklí a posouvat se znamená vlastně udělat ten příslovečný krok zpátky.

Když to tam není, tak to tam nehledej je volným pokračováním knihy Suchý hadr na dně mořském. S Annou se tedy již důvěrně známe, vzpomínáme na její trampoty z dětství a s každou otočenou stránkou k nim přičítáme další a další, protože Anna je něco jako chodící katastrofa. Dočasně pracuje v knihkupectví, kde se na ní valí jedna trapná situace za druhou, ale potká tu i lidi, kteří do jejího životního konceptu zapadnou přesně na to správné místo. Hlavní oporu jí však do cesty přivane náhoda. Za to, že pozná Naďu vděčí svému zlozvyku stejnou měrou jako přeteklému poháru trpělivosti. Čůrající psí zadky totiž člověk zvládne obdivovat jen velmi omezenou dobu. Její život se navíc začne ubírat za novým cílem poté, co v tramvaji potká svou inspirující motivaci, k jejímuž naplnění od té chvíle směřuje.

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Bookmedia.
Share:

2 komentáře:

 1. U autorky pořád nevím, slyším různé názory a nejsem si jistá, jestli to stojí za to udělat si ten svůj :) Názvy jsou opravdu šílené a pro mě nějak nezapamatovatelné :D Ale recenze rozhodně super. Setkala ses vlastně s autorkou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě to zkrátka baví :) Je to perfektní čtení na léto, přesně k bazénu, příjemný formát, kraťoulinké kapitoly, fakt se u toho zasměješ a máš to přečtené za chviličku :) a přečte si to fakt celá ženská část rodiny :) aspoň u nás :)
   Bohužel ne, trochu se mi v sobotu zkomplikoval den. Tím, že jsem ho strávila na pohotovosti jsem už SK, ani jinam nestihla a autorka bohužel zase cestuje mimo ČR pěkně domů :(

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři