18. 5. 2017

Závěje - Marit Reiersgard

Je leden a na norské městečko Lier se neúnavně sypou závěje sněhu. Pětiletá Oda je neuvěřitelně otrávená, že nebudou k večeři palačinky, a tak se chce alespoň na chviličku podívat ven a užít si sněhové nadílky. Její matce z ní už jde hlava kolem, ale ven se jí nechce, pustí tedy Odu samotnou a průběžně ji kontroluje z okna. Z ničeho nic je však holčička pryč. Hysterická matka se vydá dceru hledat, nakonec jí však nezbyde než uznat, že se Oda ztratila a přivolat na pomoc policii. Rozjíždí se vyšetřování a vypadá to, jako by každý z obyvatelů městečka nějakým způsobem spojený s případem měl pár kostlivců ve skříni, kteří začínají zázračně vypadávat. V průběhu vyšetřování je navíc objevena mrtvola místní umělkyně, jejíž smrt se zdá být stejně záhadná, jako Odino zmizení. Mají oba případy nějakou spojitost? A pokud ano, jakou?

Solveig a její manžel Erik jsou v městečku noví. Zatím si v okolí nestačili najít žádné přátele ani známé, ale jakmile se ztratí jejich dítě, začíná to vypadat, jako by v blízkosti jejich domu byli všichni možnými podezřelými. Navíc má Solveig tušení, že by v Odině zmizení mohl mít prsty i někdo z její minulosti, kterou se tak usilovně snaží hodit za hlavu.

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Kniha Zlín.
Share:

2 komentáře:

  1. Zaliba v pleteni me bavi!! :) :) Koukala jsem na ne na SK a porad nevedela, jestli jo nebo ne. Po tve recenzi si knizku urcite prectu, ale jeste uvidim, jestli si ji koupim. Super recenze jako vzdy :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já si určitě nenechám ujít ani druhý díl :) Fakt mě to bavilo a nebýt toho, že jsem ji četla hned po Manželech odvedle, kde bylo téma skoro stejné, tak bych byla ještě nadšenější :) Protože tohle bylo lepší, než zmiňovaný bestseller.

      Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři