11. 1. 2017

Illuminae - Amie Kaufman a Jay Kristoff

Píše se rok 2575 a na planetu Kerenza se snáší brutální útok nadnárodní korporace BeiTech Industries, která svůj násilný čin ospravedlňuje bojem proti ilegální těžbě hermia, která na Kerenze probíhá. Ve skutečnosti je v tom však mnohem víc. Kdo má nohy, utíká, kdo má kliku, je evakuován na palubě jedné ze tří vesmírných lodí – bojovém křižníku Alexandr, průzkumném vědeckém plavidle Hypatia nebo nákladní lodi Koperník. Aby toho nebylo málo, BeiTech do kosmického prostoru také vysílá svou loď Lincoln, která neúnavně pronásleduje flotilu Sjednocené pozemské správy s úmyslem ji zneškodnit a smést z oblohy jednou pro vždy. Na jedné z lodí se navíc začnou mezi posádkou projevovat znepokojivé symptomy epidemicky se šířící nemoci. Illuminae je sebraným spisem událostí, které následovaly po útoku na Kerenzu a přináší autentické svědectví o zvěrstvu, které nemá obdoby.

Po evakuačním nalodění se každý civilista musí podrobit zkouškám, aby bylo jasné, v čem by mohl být posádce užitečný. Kady, počítačově nadaná sedmnáctiletá holka s růžovými vlasy, má takových schopností více než dost, ale rozhodně se o ně nehodlá podělit ve jménu poslání, které jí všichni nadřízení tají. Proto se systematicky prohackovává hlouběji a hlouběji do utajených kanálů komunikačního systému a řídí se svým vlastním rozumem. S Ezrou se sice těsně před útokem rozešla, ale teď se zdá, že její bývalý přítel, který se při evakuaci ocitl na jiné lodi, je klíčem k uskutečnění jejích plánů.Celá recenze k dispozici na cbdb.cz.
Touto cestou bych ráda poděkovala za recenzní výtisk nakladatelství Cooboo a serveru cbdb.cz
Share:

2 komentáře:

 1. Tuhle recenzi jsem nějak přehlédla :) Super, já jsem myslela, že jsi byla víc zklamaná, tohle zní dobře a těším se na ni o to víc, i když jsem jí na začátku moc pozornosti věnovat nechtěla. Po Humbooku knížce pořád říkám cvičebnice angličtiny :D Ale vyšla na mě řada v knihovně, a i když nestíhám, myslím, že tohle někam vecpu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem ji právě zatím ještě nepromovala a ona se z nějakého záhadného důvodu zařadila víc dozadu :)
   Jojo, taky tomu tak říkám, po tvém vzoru :D
   Tohle zvládneš, je to rychlovka :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři