6. 11. 2016

Polednice - Jiří Březina

Na území jednoho nejmenovaného, letním sluncem rozpáleného sídliště dochází k záhadným vraždám za bílého dne. Pachatel za sebou zanechává dívky, násilně uškrcené obrovskýma holýma rukama, a beze stop uniká spravedlnosti. Vzhledem ke zvolenému času trestných činů si vysloužil přezdívku Polednice, řádí dále a nevypadá to, že by s tím hodlal přestat. Policejní zelenáči Tomáš Volf a Eva Černá se s veškerým úsilím pouští do vyšetřování jednoho z nejzáhadnějších mordů na území města a zároveň řeší osobní problémy se svým nově nabytým partnerstvím.

Tomáš Volf, nadějný mladý kriminalista, přichází do města jako nová posila po nedávné čistce v současném složení oddělení. Jeho předchozí úspěchy ho kvalifikovaly pro práci u místní jednotky policie a on do prvního vyšetřování vraždy padá rovnýma nohama. Tomáš si všechno rád promyslí a jeho bystrý mozek vybočující z řady mu v minulosti nejednou dobře posloužil. Eva Černá, statečná sportovkyně tělem i duší, se má stát Tomášovou parťačkou. Prvotní antipatie je tak trochu provází celým vyšetřováním, zvlášť proto, že se Eva do všeho vrhá naprosto bezhlavě a jeden druhému pořádně nedůvěřují. Kompletní znění recenze naleznete na tomto odkazu na serveru cbdb.cz.

Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala nakladatelství Motto.
Share:

4 komentáře:

 1. Super recenze, na Polednici se dost tesim :) Zaujala me uz svoji anotaci a recenzi jsi me jen utvrdila v tom, ze si ji chci precist :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To chceš! Navíc je dost útlá, což je ve všem tom shonu pozitivní zpráva :)
   Každopádně díky!

   Vymazat
  2. V knihkupectvi jsem na ni jeste nekoukala, ale tvoji zminkou v recenzi jsem si schvalne najela na pocet stranek a dost me to prekvapilo, 200 je na detektivku docela sibenicni, ale jak rikas, na druhou stranu je to pozitivni zprava :)

   Vymazat
  3. Přesto, z mého pohledu jako detektivka obstála :) Fakt měla vše, co u daného žánru vyžaduju :) Bavila mě :) (ale i mě překvapilo, jak je tenká, když jsem ji viděla poprvé :))

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři