9. 6. 2016

Okamžik překvapení - James Patterson & Howard Roughan

Dunneovi nejsou právě zářným příkladem rodinné harmonie,a proto se Katherine rozhodne uspořádat stmelovací plavbu se všemi svými dětmi a jejich strýčkem Jakem a doufá, že jim to pomůže k sobě znovu najít cestu. Kvůli náročnému povolání na ně neměla v poslední době čas a doufá, že čas strávený na místě, ze kterého není úniku jim ukáže, že jsou pořád jedna rodina a měli by držet spolu.

Katherine je úspěšná lékařka a kvůli budování kariéry neměla na své tři děti a muže právě mnoho času. Poté, co svého prvního manžela ztratila při potápění u jejich rodinné jachty s jeho tajnou milenkou po boku, vztahy v rodině se staly ještě napjatějšími. Katherine už nevěřila, že by mohla najít lásku a pochopení, ale tyto vlastnosti objevila u úspěšného právníka Petera Carlylea, za kterého se znovu provdala. Na dětech však již byly napáchány nenapravitelné škody. Dcera Carrie, chytrá a ambiciózní studentka vysoké školy se stala bulimičkou, syn Mark, propadl drogám a nejmladší Ernie ztrátou otce trpí stejně jako jeho sourozenci, ale zatím ho to nepoznamenalo tak, aby tropil hlouposti. Ale zase je u ta záležitost, na kterou jako by nebyla nikdy vhodná chvíle. 

Děti Dunneovi se s největším sebezapřením chystají na plavbu, která má dát jejich rodinu opět dohromady. Svého strýčka Jakea mají všichni moc rádi a doufají, že bude aspoň částečnou bariérou mezi nimi a jejich matkou, která se jim v posledních letech hodně odcizila. Všechna řevnivost je však zapomenuta v momentě, kdy dojde k výbuchu, který z jejich lodi udělá kůlničku na dříví. Všichni se musí spojit, aby přežili. Doufají, že je někdo brzy najde a oni se budou moci vrátit domů. Co když je ale doma čeká větší nebezpečí, než na otevřeném moři?

James Patterson jako obvykle boduje. Okamžik překvapení jednoznačně patří k jeho nejlepším a nejčtivějším počinům. Sice se poměrně vyžívá v dramatu, ze kterého hrdinové trochu moc hladce vyklouzávají, zato se mu podařilo vytvořit zase o něco hnusnějšího hlavního psychopata. Obvyklý koncept jeho knih s kraťoučkými kapitolami stále funguje a vy knížku bez potíží přečtete za jeden večer. Autor nikdy nevyčerpá studnici geniálních nápadů a i po stovce knih stále drží vysokou laťku kvality. Některé situace sice píše až moc superhrdinské, ale vzhledem k tomu, že jsou jeho knihy pořádně napínavé, nějaké to nepravděpodobné štěstí hrdinům rádi dopřejeme.

Okamžik překvapení je ideální na prázdninové letní čtení, kdy si můžete dovolit několik odpoledních hodin věnovat knize. Pokud však máte strach z mořských bouří, žraloků, hadů tlustých jako lidská paže a dalších hnusných predátorů, raději si ji neberte na pláž nebo nedejbože na zámořskou plavbu. Knihy Jamese Pattersona jsou zárukou kvality a skvělého zážitku. Ať už sáhnete po kterékoli, nemůžete udělat chybu. Pokud se však rozhodnete pro Okamžik překvapení, čeká vás víc, než je okamžik zábavy a napětí. 


95%
Share:

5 komentářů:

 1. Začátek recenze mne na knížku nalákal. Čekala jsem, že to bude takový Robinson. Pak se tam píše o psychopatovi a mořských příšerách.... nevím, nevím to už mne neláká. Ale asi bych to zkusila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poslední knížku, kterou jsem ti od autora půjčila jsi kvůli brutalitě odložila po dvou stránkách, tak nevím, nevím ;) Každopádně klidně půjčím, i když je z knihovny :)

   Vymazat
  2. Asi ne. Děkuji. Vyber mi něco jiného :-).

   Vymazat
 2. Ty už jsi mě na Pattersona nalákala, četla jsem jeho YA knížku od Cooboo, kde se hrozně těším na další díl a začala jsem Alexe (no, zatím první díl, já vím) a hrozně mě lákají všechny tvoje další recenze, jenže on je taková mašina, on ty knížky produkuje neskutečně rychle :D Ale určitě brzo zase po nějaké sáhnu. Tohle zní zajímavě zase trochu jiným prostředím a já psychouše můžu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí! Aspoň jednoho člověka se mi povedlo přesvědčit :D jinak už nevím, co bych dělala :D
   NA druhý díl Zpovědí se také těším - měl by být snad co nevidět, pokud vím :)
   Já mám snad skoro nejradši ty jeho jednotlivé knihy, ale teď se chystám zase na jednu jeho sériovou (novinka!) myslím o tom Ženském vyšetřovacím klubu :)
   Hrozná mašina :D

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři