5. 7. 2018

Vševidoucí oko - Fredrik T. Olsson

Výpadek proudu nečekaně zasáhne Švédsko a nikdo neví, co je jeho příčinou. Zaměstnanci ústředí ministerstva obrany však podezírají svého bývalého kolegu Williama Sandberga, že s tím má něco společného. Mimo jiné se totiž zdá, že je do všeho zapletená i jeho dvacetiletá dcera Sara. William nejen že by k teroristickému útoku měl dostatek znalostí, ale také má momentálně spoustu důvodů zlobit se na celý svět. Situace se každou minutou přiostřuje a i na dalších místech po celém světě dochází k záhadným úmrtím či nečekaným výpadkům. Naštěstí má William stále ještě věrné přátele na správných místech a netrvá dlouho, než vezme věci do vlastních rukou. Kdo jiný než on by měl přijít záhadě výpadků proudu na kloub, když se stal nevědomky její součástí?

Kryptolog William Sandberg se nachází v jedné z nejhorších fází svého života. S dcerou se díky její závislosti odcizili tak, že utekla z domova, a s manželkou stojí na pokraji rozvodu. Propustili jej z práce a nyní je dokonce podezřelý z terorismu. A to všechno jen kvůli jedné dávné návštěvě Polska. Kvůli osudnému setkání s člověkem, který má pravděpodobně všechen zmatek posledních dní na svědomí.

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Kniha Zlín.
Share:

4 komentáře:

 1. Pěkná recenze :) Knihu jsem zrovna přinesla z knihovny :) Právě ji čte táta a dost si ji pochvaluje, tak už se těším až mě přijde po ruku :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :)
   Já četla právě před, no možná už se dá říct lety, i první díl Konec řetězce a to byla pecka (řekla bych, že možná o chlup lepší, než Vševidoucí oko), ale je to zase trochu jiný typ thrileru. Hodně hutný, opravdu promyšlený. Fakt mě Olsson moc baví :)
   Děkuji!

   Vymazat
 2. Odehrává se tři roky před tou prvotinou? :) To je zajímavý, to se moc často nevidí. Vím, že ti Vševidoucí oko dalo zabrat a není se co divit, když vidím, co všechno popisuješ. Zároveň mě to ale přes tu hutnost dost láká. Skvělá recenze :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že? :) Taky mě to zaujalo :)
   Je to veeeelmi hutné.
   Díky!

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři