27. 1. 2019

My proti vám - Fredrik Backman (Medvědín #2)

Medvědínem v zimě otřásla událost, která obyvatele rozdělila na dva tábory. A protože Medvědín žije jen pro hokej, jeden z táborů byl výrazně větší a hlasitější. Něco podstatného se změnilo pro všechny, ale nejvíc byly zasaženy dvě rodiny. A ty se teď snaží prostě přežít.Kromě sporů uvnitř městečka se vyostřuje i řevnivost mezi Medvědínem a Hedem a do nadcházejícího hokejové utkání vkládá mnoho obyvatel snad až příliš velké naděje, že všechno bude zase jako dřív. Na ledovou plochu přichází nová trenérka Zacki, kterou nezajímají předsudky, ani minulost hráčů. Ona chce prostě jen dobrý tým, který bude hrát hokej.

S obyvateli Medvědína se čtenáři měli možnost setkat už zhruba před rokem, kdy bylo dílo Medvědín přeloženo do češtiny. Děj se opět točí kolem Peterovy snahy být dobrým sportovním ředitelem. Když je však bývalá hvězda NHL postavena před dvě možnosti, přičemž ani jedna z nich není příliš lákavá, Peter pomalu ale jistě ztrácí to, co tak pracně v Medvědíně budoval. Navíc má ještě mnohem důležitější starosti v rodině. To, co se stalo mezi Mayou a Kevinem je totiž ještě pořád až příliš čerstvé. Politika a hokej jsou dvě neslučitelné věci, přesto bez sebe nemohou existovat. Alespoň ne v tomhle ospalém městečku, kudy lidi jen projíždějí a všechny důležité cesty vedou okolo něj.

Kompletní znění recenze si můžete přečíst na webu Knicentrum Revue.
Volné pokračování Medvědína s názvem My proti vám seženete na knihcentrum.cz ve všech myslitelných formátech.

Recenze byla napsána pro Knihcentrum Revue, ve spolupráci s knihkupectvím Knihcentrum.cz a já tímto děkuji za poskytnutí recenzního výtisku.

Share:

2 komentáře:

 1. Já ho miluju! Proč jsem si to jako ještě nepřečetla, proč mám tu tendenci šetření (a nestíhání... ). Hrozně se na to těším a musím brzo! Zapamatuj si to, prosím :D Krásná recenze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Netuším! :D To už je zase doba co? :D
   Budu připomínat :D
   Díky! :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři