19. 11. 2018

Chlapec na mostě - M.R. Carey (Všemi dary obdarovaná #2)

Svět je po Kolapsu opravdu nehostinným místem k životu. Patogen Cordycepsu zachvátil obrovská území a z většiny populace se stali nemyslící zombíci nazývaní hladovci. Z Majáku proto vyráží vědecko-vojenská expedice, aby se vydala po stopách předchozí výpravy, která měla na své cestě do Skotska zanechat kapsule se vzorky plísňových kultur a zajistit tak naději na objevení léku proti patogenní houbě, která v každém člověku zahubí to, co z něj dělá osobnost. Má však lidstvo ve světě, jemuž vládne Cordyceps ještě naději na záchranu a návrat k životu, jak ho známe?

Rosalinda Franklinová, pojízdná laboratoř, obrněný obytný karavan a tank v jednom, se má na několik měsíců stát domovem dvanáctičlenné posádky. Šest vědců a šest vojáků se vydává na dlouho a pečlivě plánovanou výpravu, která má přinést odpovědi a hlavně recept na řešení světové krize. Epidemioložka Samrina Chanová si prosadila, že se k expedici připojí i Stephen Greaves, zádumčivý a pravděpodobně geniální chlapec, možná také trpící poruchou autistického spektra, kterého Rina kdysi zachránila po smrti jeho rodičů. Zda její rozhodnutí bylo správné, to ukáže až čas strávený ve stísněných podmínkách Rosie.

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Host.
Share:

2 komentáře:

 1. Já pořád nějak nevím. Žila jsem v přesvědčení, že se ti Všemi dary obdarovaná nelíbilo a úplně to zazdila. :D Asi jsem nikdy nečetla nic se zombíky. Sice mě strašně lákáš tou recenzí, ale stejně jsem na rozpacích.. Ještě si to nechám uležet, času dost, že jo. :D Recenze ale skvělá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nenene, líbila! :D
   Já právě taky ne a filmy ani seriály s těmito postavami taky nevyhledávám, ale tohle mě fakt dostalo :)
   Díky :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři