28. 8. 2018

Běžkyně - Peter May (Čínské thrillery #5)

Čas olympijských her v Pekingu je pomalu na spadnutí a Čínou se šíří vzrušení očekávání takového množství medailí, o kterém se jim už dlouho nesnilo. Sportovci jsou ve vrcholné formě a Čína má mezi nimi hned několik černých koní. Naděje však pohasíná v momentě, kdy je v bazénu nalezen oběšený favorizovaný plavec. Okolnosti jeho smrti jsou matoucí. Zapřisáhlý abstinent zemřel s nadměrnou hladinou alkoholu v krvi a navíc se zdá se na poslední chvíli před smrtí zbavil svého ikonického účesu. Dalším hřebíčkem do rakve olympijského vítězství je pak úmrtí nadějného vzpěrače za politicky kontroverzních okolností, jež pokud by prosákly na veřejnost, tak by vyvolaly skandál, který momentálně Čína nemůže potřebovat. Policejní oddělení jedna se tedy podrobnosti o případu pokouší ututlat a pouští se do vyšetřování smrtí, ze kterých se nakonec vyklubou vraždy, které spolu souvisí, i když nikdo zatím nemá ponětí jak.

Série Čínských thrillerů si Běžkyní připisuje již páté pokračování a není tedy překvapením, že se i tentokrát čtenáři shledávají s oblíbeným detektivem Li Jenem, snad trochu chladným a odtažitým, ale disciplinovaným a milujícím mužem odhodlaným pro svůj vysněný život obětovat vše, na čem mu záleží nejvíc. Jeho soužití s americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou je trnem v oku jeho nadřízeným i těm nejvýše postaveným v zemi. V Číně je nepřípustné, aby policista měl vztah podobný tomu jeho. A všichni to Li Jenovi dávají okatě najevo.

Tato recenze byla napsána pro KNIHCENTRUM Revue.
Celé její znění si můžete přečíst zde.
Share:

2 komentáře:

 1. Už bych zase měla pohnout s Mayem, protože Čínské thrillery se mi vážně líbí a poctivě je taky nakupuju, že jo :D Tady mě to láká od začátku i anotací, ale chci se k tomu dopracovat postupně :) Já a moje pravidla a nic z toho! Ale moc hezká recenze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych taky měla :D Hodně nadějí vkládám do audioknih, protože papírové nemám a nejsem si jistá, kdy bych se k nim dostala :D Jeď postupně, když můžeš, to je vždycky nejlepší :)
   Děkuji :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři