21. 1. 2018

Dítě - Fiona Barton

V průběhu bouracích a stavebních prací v jisté rostoucí luxusní čtvrti Londýna je objevena kostra novorozence. Novinářka Kate Watersová si tělíčko skoro okamžitě spojuje s případem, který zůstal před čtyřiceti lety nedořešený. Přímo z porodnice bylo uneseno sotva den staré miminko a zmizelo beze stopy. Kate se do záhady ponoří až po uši a je odhodlána jí přijít na kloub stůj co stůj. Článek o nálezu na staveništi, který Kate vydá, zvedne ze židle hned tři různé ženy. Každá z nich má pro svůj neklid vlastní důvody. A každá se s emocemi, které tato novinka vyvolá, vypořádává jinak. Kate se během pátrání seznamuje se starousedlíky z Wooolwiche, čtvrti, kde se droboučké kosti našly a také s pamětníky tehdejšího skandálního zmizení dítěte z bezpečí porodnice. Pomalu, ale jistě rozplétá klubíčko dlouho utajovaných skutečností a odhaluje víc, než by zpočátku čekala.

Kate je novinářkou tělem i duší. Na svůj další velký profesní úspěch čekala už dost dlouho a nyní má pocit, že je konečně na stopě něčemu, co přesahuje její nejoptimističtější fantazie v oblasti exkluzivity novinářské práce. Zároveň však s lehkou provinilostí dokáže empaticky sympatizovat s párem, který se ze zmizení svého dítěte nikdy nevzpamatoval a se ženou, již nalezení dávno pohřbeného těla rozrušilo natolik, že není schopna normálně fungovat . Teď, po čtyřiceti letech jim konečně může Kate manželům i dalším dotčeným nabídnout rozhřešení a odpověď na otázku, která je provázela většinou jejich společného života. Pokud tedy všemu dokáže přijít na kloub.

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Domino.
Share:

6 komentářů:

 1. Na tuhle knížku jsem četla pár pozitivních reakcí. Tak si ještě přečtu tu tvou. ^^

  OdpovědětVymazat
 2. O knize jsem ještě neslyšela, ale vypadá zajímavě! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ach jo, proč já ty thrillery tak můžu a každá druhá zápletka se mi děsně líbí a chci to hltat přesně tak, jak píšeš. :) Vypadá to, že budu muset věnovat Dominu větší pozornost. Tohle zní opravdu moc dobře, tyhle záhady z minulosti můžu :) Moc hezká recenze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máme to stejně :D Já se nepoučím a musím mít každej thriller co vyjde :D
   Domino je srdcovka, neměla bys ho zanedbávat, pro mě určitě jedno z nejmilejších nakladatelství, které mi vydává knihy přesně podle vkusu :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři