21. 1. 2018

Měla jsi vůbec někdy rodinu? - Bill Clegg

June Reidové se v jediném okamžiku převrací život vzhůru nohama. Doslova jediná jiskřička ničí to, co mělo pro její rodinu být jedním z nejslavnostnějších dnů vůbec a proměňuje jej v naprostou a nenapravitelnou tragédii. V předvečer svatby Juneiny jediné dcery Lolly jejich celý jejich dům polykají plameny. June je jedinou přeživší hrůzného požáru, stravujícího nejen celou budovu od základů, ale i těla Lolly, jejího nastávajícího Willa, Lollyina otce, a také Juneina současného, o mnoho let mladšího partnera Lukea. Místo svatby June strojí pohřeb a okamžitě prchá z města, kde všichni vědí, co ji potkalo. Při svém útěku se snaží vyrovnat s výčitkami svědomí a svým novým osudem. Požár se však nedotknul pouze jí a její rodiny, nýbrž svým způsobem ovlivnil celé maloměsto. Ke slovu se v průběhu knihy dostávají i další obyvatelé, kteří mají více či méně společného s někým z obyvatel vyhořelého domu či s okolnostmi tragédie.

June je normální žena s obyčejnými problémy. Dceru vychovala podle svého nejlepšího vědomí, přesto často cítila, jak se vzájemně odcizují. Vyrovnala se s rozvodem i s nevěrou. Konečně našla kus štěstí v soužití s mužem, který by jí snesl modré z nebe. Vztah starší June s mladičkým mulatem Lukem však byl trnem v oku celému městu. Lukea měli vlastně všichni rádi, jeho matka Lydia však vždy platila za odsouzeníhodnou osobu. Tam kde žili nebylo zvykem, aby bílá žena měla dítě s černým mužem. Luke býval v mládí ukázkovým sportovcem. Později se však dostal problémů a jeho budoucnost visela na vlásku. S June jako by se našel. Než do jejich života vstoupil oheň.

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Domino.
Share:

2 komentáře:

  1. V průběhu čtení se u mě měnilo jo, ne, jo ne :D A ve výsledku vlastně nevím, jestli mě to zaujalo nebo ne :) Ráda se nimrám v psychice a psychologii postav, stejně tak mám ráda více pohledů na jednu věc, takže mi to spíš vyznívá kladně :) Ale ten seznam, známe. Každopádně to zní zajímavě.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já ve výsledku vlastně nevím, jestli mě to bavilo, nebo ne :D Takhle s odstupem :D

      Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři