18. 5. 2016

Suchý hadr na dně mořském - Ivana Chřibková

Průřez dospíváním děvčátka vyrůstajícího na vesnici v domě rodičů, kteří se vzali jen proto, že se to tak slušelo. Nikdy nebyla mezi ostatními dětmi oblíbená a myslela si, že je to proto, že má jinou přezku na aktovce, hodně čte a často si vyráží zuby a láme si nos. Její největší starosti se s rostoucím věkem měnily od toho, jak dostat tlustého brášku do punčocháčů, přes absolutní nechuť k chození do kostela po nutkání se osamostatnit, konečně dělat něco podle sebe a nemít celý život nalinkovaný podle přání otce.

Dětství na vesnici nemusí být jen o chození do kostela, práci na zahrádce a zabijačkách. Anička si sice nežije jako v Bullerbynu (což je její nejoblíbenější dětské čtení), ale přesto toho prožívá tolik, že to snadno vydá na knížku. Kraťoučké kapitolky pokrývají její život od šesti let, kdy je vyprávění úsměvným naivním pohledem na nejrůznější epizodky a kdy jsou středobodem jejího světa nové boty, krásná pletená vesta, deska Karla Gotta nebo žvýkačky Kačera Donalda s obrázky, až po dospělost, kdy postupně prožívá spoustu poprvé - první skleničku alkoholu, první nabídku k sexu, první cigaretu či první polibek.

Kompletní recenze byla napsána pro server cbdb.cz a naleznete ji na následujícím odkazu.
Share:

6 komentářů:

 1. Paani, ta recenze je opravdu vyborna a nedivim se, ze se libila i samotne autorce. Lehce a pritom vystizne jsi sepsala, jaka knizka (zrejme) je a ja opet dostala chut po ni sáhnout a to opravdu jen diky tvemu pozitivninu hodnoceni, zatim jsem si totiz jinak neprecetla ani anotaci :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) :) Hrozně mě potěšilo, když mě autorka sama kontaktovala a i její status na facebooku ohledně recenze mě šíleně potěšil a pozvednul mi sebevědomí :)
   Já jsem sama knížku vůbec neznala, ale jsem hrozně moc ráda, že jsem na ni díky recenzování narazila :) Je kraťounká, ale o to silněji jsem si ji prožila :)

   Vymazat
 2. Opět skvělá recenze!!! :) Upřímně jsem se usmála už při čtení tvého shrnutí toho, o čem kniha je - jak dostat brášku do punčoch :) Mám tendenci české autory podceňovat, ale čím dál tím víc si začínám uvědomovat, jaká je to chyba. A to, že autorka jméno Aničky zmínila až za půlkou, mi přijde geniální! Hrozně mě baví tyto drobnosti, které knihy odlišují. Je to super nápad! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Bohužel to není úplně z mé hlavy, je to součástí oficiální anotace :)
   Také jsem české autory spíše přehlížela, ale na této knížce jsem viděla, jakou dělám chybu :)
   Že jo! Ještě jsem si to tak nějak ověřovala, jestli jsem to někde nepřehlédla, ale fakt... :D

   Vymazat
 3. Super knížka. Taková jednohubka. Díky za doporučení.Leontýna

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři