9. 10. 2014

CHERUB II - Black friday - Robert Muchamore

Black friday je závěrečná kniha rozsáhlé mise Aramov. Je to už sedm měsíců od doby, co Ryan Sharma začal pracovat na misi, která měla za úkol svrhnout nadvládu gangu zločinců z Kremlinu. Nyní už se však vše chýlí ke zdárnému konci. Ale co když se všechno na poslední chvíli zkomplikuje a do hry se dostane dokonce terorismus? A co když mají všechny možné špinavosti v různých koutech světa něco společeného? Co když všechny nečisté akce řídí jeden člověk? Ryan je všemu na stopě, ale nejspíš ho to bude stát víc, než by kdy čekal. 

Na scénu se opět vrací Ryan, mladý a slibný špion a Amy Collins, bývala členka CHERUB, nyní dospělá agentka pracující pro tajnou službu. Navíc se setkáváme i s naším oblíbencem Jamesem Adamsem, který od dob svého působení v CHERUB už také dospěl a je mu dnes 21. Studuje univerzitu v Americe, ale do kampusu CHERUB se vrátil jako výpomoc, protože Zara nemá k dispozici dostatek výcvikových instruktorů a dospělých agentů a James zase shání práci a chybí mu vzrušení, na které byl zvyklý jako dětský agent. Svou důležitou roli bude mít samozřejmě Leonid Aramov, Andre Aramov, Natalka a další obyvatelé Kremlinu, které jsme potkali v předchozích dílech. Můžete se těšit i na Ning, Lauren, Kazakova a ostatní agenty. 
Třetí kniha druhé série CHERUB se nese v podobném duchu, jako všechny předchozí. Mise nabité akcí a převraty, ruch v kampusu, nějaká ta puberťácká láska a návrat ke starým známým postavám. CHERUB vždy byla a vždy bude mou srdcovou sérií, na kterou nikdy nezanevřu a taky jí asi nikdy neudělím méně jak pět hvězdiček. Robert Muchamore vytvořil jedinečné postavy, které si prostě zamilujete, zajímavé prostředí, od kterého se nebudete schopni odtrhnout a všechno to píše tak poutavě, že vám to prostě nedá a budete hltat jednu CHERUB knihu za druhou jako já. Tuhle skvělou sérii řadím po boku Harryho Pottera v mém pomyslném žebříčku oblíbenosti.
Miluju Roberta za to že mi vrátil Jamese, Kerry, Lauren, Kylea a Bruce. Miluju ho za to, že napsal další sérii, která se netýká přímo jich. Miluju ho za to, že prostě píše tak jak píše. Další díl s podtitulem Lone wolf si objednám z bookdepository hned jak vyjde v paperbacku, což naneštěstí bude asi až příští rok :( Jak já to jen bez našich milých hrdinů vydržím!!!
Jakákoli CHERUB kniha je ideální pro čtenáře, kteří s angličtinou teprve začínají. Nejsou psány úplně složitě, přece jen je to middle-grade série a navíc je to zábavné čtení :) Nicméně doporučuji číst v pořadí, jak jsou napsány :) Neochudíte se tak o překvapení :) 

Share:

4 komentáře:

 1. Tak já to asi budu muset v té angličtině zkusit. Cherub I miluji, ale zdá se, že v češtině se dvojky asi nedočkám. Leontyna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Rozhodně to za zkoušku stojí! :) Když ještě k tomu není jiná možnost! :)

   Vymazat
 2. No nene, ona je druhá série CHERUB? To je naprosto úžasný, to si musím přečíst! ♥
  Nikol (readeatandlive.blogspot.cz)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři