21. 10. 2016

Vraždy na střední škole - James Patterson & Maxine Paetro (Zpovědi podezřelé #2)

Jako by smrt vlastních rodičů byla málo, Tandy dostává od života další kopanec. Její nejstarší bratr Matthew je opět podezřelý z vraždy. Jeho těhotná přítelkyně je po přiznaném románku s Mattovým vlastním otcem nalezena ve své posteli brutálně pobodána. Mělo by se jednat o zločin z vášně a Matty, slavný fotbalista, si v očích poroty se svými notoricky známými záchvaty vzteku nestojí příliš dobře. Tandy se rozhodne pátrat na vlastní pěst po důkazu o bratrově nevině. Jak je jejím dobrým zvykem, při své detektivní práci narazí na další záhadu, se kterou si policie zjevně neví rady. Někdo bez skrupulí vraždí mladé studentky soukromých středních škol a sama Tandy se začne obávat, že by mohla být další obětí. Strach je však emocí, kterou donedávna neznala, ještě nikdy ji nedokázal zastavit v boji za spravedlnost a ani nyní tomu není jinak.

Tandy už jednou dokázala, že jí to skvěle pálí a má lepší instinkty než zkušení profesionální detektivové. Nyní má na krku další trable v rodině, na níž jí po ztrátě rodičů záleží více než kdy dříve. Na své brášky by nedala dopustit a kdokoli by se postavil mezi ně a šťastný konec, bude hořce litovat. Osud sourozenců Angelových je po smrti Maud a Malcolma nejistý, v područí nenáviděného strýčka, který se těší, jak nemalou pozůstalost zpeněží a za mák ho nezajímá, co s dětmi bude, je navíc ještě nesnesitelnější, než by odpovídalo situaci. Matthew už kvůli pobytu ve vězení není tím okouzlujícím starším vzorovým bráškou, Harry zůstává stejně tajemný a uzavřený jako dříve, a malý silák Hugo, nejcitlivější z rodiny Angelových, naplňuje život sourozenců smíchem a bezelstností.


Kompletní recenzi si můžete přečíst na serveru tomto odkazu.
Za recenzní výtisk touto cestou děkuji serveru cbdb.cz a nakladatelství Albatrosmedia

Share:

5 komentářů:

 1. Skvělá recenze! Znovu musím ocenit tvůj jazyk a báječný cit! Myslím si, že by knížka asi nebyla tím pravým ořechovým pro mě, ale být mi náct, nalákala bys mě zcela okamžitě! :D
  Měj se krásně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc :)
   Páni, ty jsi tak hodná. Děkuju :)
   Pro mě je to kombinace nostalgie, protože mi připomíná knihy z dětství a kouzla mého oblíbeného autora :) Takže za mě fajn, i když už nejsem úplně cílovka :)
   Ty taky :)

   Vymazat
 2. Jooo, Vraždyy!! :) Těšila jsem se na recenzi a rozhodně jsi nezklamala - skvělá jako vždy :) Už nejsem cílovka, ale já tyhle věci někdy prostě ráda, a když si vzpomenu, jak jsem si užila první díl (přečtený asi za den), po státnicích, kdy jsem potřebovala úplně vypnout, vím, že se mi to teď bude hodit taky. Jen se obávám, že už si nepamatuju některé věci, charakteristiky postav a podobně :/ Nemám ráda, když mi pak něco uniká a jako ono upřímně, pamatuju si jen některé (spíš bezvýznamné) detaily a výsledek zápletky prvního dílu, jinak jsem trochu ztracená, ale snad se chytím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nadšený výkřik "Jooo, vraždy!" je trochu zavádějící :D :D Ale děkuju :) :)
   Taky jsem první díl přečetla hrozně rychle (tenhle kvůli práci trochu pomaleji, ale přesto to byl fofr :))
   Taky jsem z toho měla strach, ale nakonec jsem se chytla a všechno jsem si tak nějak ujasnila :)

   Vymazat
  2. Proto je to s velkym pismenem na zacatku :D Tak dobre, uklidnila jsi me, snad to pujde :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři