14. 2. 2014

Polibek pro Annu - Stephanie Perkins

Polibek pro Annu je sladké, roztomiloučká  knížka jako dělaná na jeden teplý letní večer. Proto jsem si ji na čtení vybrala v únoru :D Proč jen jsem čekala tak dlouho, než si ji přečtu? :)
Annu její rodiče vyšlou na rok studovat do romantické Paříže a to prosím bez toho, aniž by uměla slůvko francouzsky. Co víc, z Francie zná jen pár stereotypů a nic víc. Naštěstí se hned seznámí se sympatickou partičkou lidí, kteří jí ukážou, jak to ve Francii chodí. Součástí party je i Étienne, kluk, ze kterého se nejedné holce podlamují kolena. Je krásný, vtipný, přátelský, co víc, má britský přízvuk! Ano, všechny to milujeme ;). Jenže Étienne má holku a navíc se líbí i Annině nové kamarádce Meredith. A ohrozit kamarádství kvůli klukovi nebo vyjet po zadaném? To se přece nedělá! Anna se pomalu smiřuje se životem v nejromantičtějším městě na světě, protože tu je spousta věcí, co jí pobyt zpříjemňují. Kina (Anna je budoucí slavná filmová kritička, nebo v to aspoň doufá) a také nějaké to zakázané ovoce (ehm ehm alkohol ehm ehm krásní kluci). 
Příběh možná zní jako strašná slátanina a romantické klišé. Možná to i je slátanina. Ale hrozně miloučká slátanina a já si čtení neuvěřitelně moc užila. 
Co mě ale rozčiluje na mnoha knihách (může obsahovat SPOILERY): 
1)Jak může být Anna v jistém směru tak natvrdlá? Všichni kolem ní mají jasno, ale ona je naprosto mimo. Ach můj bože. A to, že si není vědoma jak hrozně je pěkná. Ale jděte....pche....
2)Jak může být někdo svým způsobem takový pokrytec jako Étienne? To jak se občas chová prostě nedává smysl. Ale to je taky vzorec, který vidíme často. Ano, miluju ji, ale se svou přítelkyní se nerozejdu, nicméně když se ona podívá na jiného, budu si hrát na uraženého. Propáníčka, to je prostě na hlavu.
Knížka se mi neuvěřitelně dobře četla taky díky tomu, že obsahuje velice krátké věty, což je vždycky plus. Pěkně to pak odsejpá, člověk neztratí nit a ani si neuvědomí, že už je tak brzy ráno a čte už několik hodin. 
Pět hvězdiček bez váhání.

Share:

2 komentáře:

 1. To s těmi "zápory" je pravda. Občas mě to v knihách hrozně moc rozčiluje, ale tahle knížečka byla (jak ty říkáš) milá a já ji mám hrozně ráda, takže na ní nic špatného neřeknu! :D Etien je drahoušek, taky bych někoho takového chtěla potkat, a klidně i jen jako kamaráda :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je prostě na palici :D
   Koupila jsem si Lola a kluk odvedle a už se na to taky hrozně těším, stejně tak na třetí díl, co má vyjít snad letos (u nás) a propojuje postavy z prvních dvou dílů :) Étienna bych taky chtěla potkat :D Takový slaďouš...ale je zajímavé, že nemám v hlavě moc konkrétní představu, jak přesně vypadá. Spíš takový zamlžený obrys a pocit, že to co vidím je fakt k sežrání :D

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři