11. 2. 2018

Chlapec v lese – Carter Wilson

Úspěšný spisovatel Tommy Deveraux, který založil svoji kariéru na traumatickém zážitku z dětství, je nyní nucen potýkat se s duchy minulosti. Kdysi byl totiž spolu se svými dvěma přáteli svědkem trestného činu, který se tenkrát ze strachu, že by byli obviněni ze spoluviny, rozhodli utajit, ale nikdy jej nedokázali zcela vytěsnit z paměti. Tommy dokonce od té doby nepřestal být fascinován ženskými vražedkyněmi, studoval jejich motivy a psychologii jejich myšlení. Nyní ho však jejich malé tajemství dostihlo a Elizabeth, dívka, která s takovou brutalitou před více než třiceti lety zavraždila malého nevinného chlapce přímo před jejich očima, je nyní zpět. Ale co po něm doopravdy chce? Proč se tolik let skrývala a nyní se zdá, že se snaží o naprostý opak?

Tommy je úspěšný autor bestsellerů, má krásnou a tolerantní ženu, kterou miluje nade vše, dvě úžasné děti a majetek tak velký, že ani neví, co s ním. Stojí však před největší výzvou své kariéry. Plánuje napsat pravdu o tom, co se tenkrát v lese stalo. Elizabeth, jako by tušila, že se příběh, ve kterém sehrála hlavní roli, má objevit na výsluní knižního trhu, se rozhodne, že nestojí o žádné zpracování reality, které by pro otupení hran až příliš zavánělo fikcí. Ona chce Tommyho donutit, aby napsal autentické vyprávění. A podle jejího mínění je jen jeden způsob, jak toho dosáhnout.

Chlapec v lese je knihou v knize, což je prvek, který vždy příběhu dodá specifickou atmosféru a sebebanálnější děj jistým způsobem ozvláštní. Tommy zasvětil svůj život studiu žen vražedkyň a také tomu, aby dokázal ututlat temné tajemství, které v něm jeho zvláštní profesní zvídavost probudilo. Nyní však pod tlakem okolností otáčí o sto osmdesát stupňů a krůček po krůčku odhaluje vše, co tak dlouho skrýval. Je totiž čas na splacení dluhu. Psychopatka, jež Tommyho podvědomě provází celým životem, prahne po pozornosti, a po letech schovávání je opět v jeho blízkosti.

Tajemství, jichž litujeme, mají tu vlastnost, že nikdy zcela nezmizí. Snaha napravit vše, co se pokazilo léty utajování, se často nemusí setkat s úspěchem, protože pověstný pohár trpělivosti i těm nejtolerantnějším někdy přeteče. Každý člověk má v sobě temnou stránku, ale je jen na něm, jak moc se rozhodne jí naslouchat. Zatímco Tommy nalézá novou vlnu inspirace a vrací se k němu jeho hlavní múza, jeho horší stránka vyvěrá na povrch, on se začíná topit a zdá se, jako by v jeho životě bylo všechno vzhůru nohama bez šance vrátit se do starých kolejí. To vše jen kvůli hamižnosti, posedlosti a špatným rozhodnutím, kterými nevědomky ohrožuje vše, co považoval za samozřejmé.

Carter Wilson stvořil postavu, která není prvoplánově hrdinská. Dokonce naopak trpí několika neduhy, díky kterým se řadí spíše k těm odsouzeníhodným, které si neoblíbíte a už vůbec se nedokážete ztotožnit s jeho pohnutkami, tužbami a vnitřní motivací. Tommy je tajnůstkář a nedovede rozlišovat, co je opravdu důležité. Chlapec v lese je příběhem o morálce, schopnosti odolat lákavým svodům a pokušením a v neposlední řadě o moci a síle manipulace.

Chlapec v lese sice nešlape na paty těm nejlepším knihám svého žánru, ale docela slušně drží laťku poměrně drsného, nicméně odpočinkového thrilleru. V hlavě vám sice žádným zásadním způsobem neutkví, ale během čtení vás bude bavit a udrží si zaslouženou pozornost. Splňuje přesně to, co od thrilleru čekáte. Je v něm napětí, tajnosti, skrývání, odhalování kontroverzní minulosti, násilí, krev a nápaditě šílená psychopatická vražedkyně, která se vám chtě nechtě dostane pod kůži. Máte-li chuť si vyloženě odfrknout od reality, Chlapec v lese by mohl být tou správnou volbou.
70 %

Recenze byla napsána pro web zeedee.com
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji albatrosmedia.cz
Share:

2 komentáře:

  1. Docela zajímavý námět, ale musím vybírat, nejde číst všechno a ty mi to někdy trošku ulehčuješ :) I když recenze vyznívá dobře, nějak mě to úplně nevzalo.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři