28. 6. 2017

Sucho - Jane Harper

Neuvěřitelné sucho hubící úrodu i dobytek sužuje australské městečko Kiewarra už dlouhé dva roky. Farmáři jsou nešťastní a ani živobytí ostatních obyvatel se ve vyprahlém prostředí netěší právě zlatým časům. Z ničeho nic jsou na jedné z farem nalezena těla matky se synem a o kus dál leží v autě mrtvola jejich manžela a otce. Zjevně jasný případ dvojnásobné vraždy Karen a Billyho a následné Lukovy sebevraždy je uzavřen a na zbytek rodiny údajného pachatele padá prokletí.
Na pohřeb do města přijíždí Lukův dávný přítel z dětství, federální policista zabývající se případy praní špinavých peněz a finančními podvody. Dříve si byl s Lukovou rodinou bližší než s tou vlastní, a proto ho Lukovi nešťastní rodiče požádají o laskavost. Falk společně s místním policistou, který tak nějak tuší, že tu něco smrdí, případ znovu neoficiálně otevírá. Zpočátku se Falk zabývá možností Lukovy finanční motivace k ohavnému činu, jakým je zavraždění celé rodiny, ale následně naráží na nejrůznější maličkosti zpochybňující původní teorii o tom, jak to všechno bylo. Falk vlastně netuší, proč se rozhodl do nenáviděného rodného města vydat, ale nyní se zmítá mezi touhou po zadostiučinění za staré křivdy a očištěním jména dávného přítele.

Aaron Falk na městečko Kiewarra vzpomíná se směsicí hořkosti a nostalgie. Prožil zde celé dětství, než tragická událost převrátila jeho život vzhůru nohama a navždy přetrhala pouta mezi ním a jeho otcem. Oba byli nuceni zvednout kotvy a odstěhovat se do Melbourne. Falk si tam vybudoval solidní kariéru u federální policie, ale s otcem už nikdy nenašli společnou řeč. Nyní, o dvacet let později, se Falk do své rodné hroudy vrací s nadějí, že vše dokázal hodit za hlavu. Je však něco takového možné, obzvlášť v momentě, kdy se vrací za okolností další zbytečné smrti?

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Host.
Share:

2 komentáře:

 1. Po Suchu pokukuju už od vydání, Host má na detektivky skvělý čuch a věším, že se nepůjde odtrhnout, přesně jak píšeš :) A jestli to má být zfilmované, tak to chci samozřejmě přečíst přednostně. A že má Reese radar na dobré příběhy :)Skvělá recenze, moc se na to těším.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byla zase taková trochu náhoda, jak jsem knihu vybrala k přečtení, když jsem jen tak brouzdala po internetech :) A v tomhle případě jsem měla šťastnou ruku :)
   Díky! :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři