29. 7. 2014

Nejsem sériový vrah - Dan Wells

John nemá emoce. Empatie je mu cizí. Nedovede pochopit pouto, jako je láska. Jediné co ho zajímá a naplňuje jsou sérioví vrazi. Rád pomáhá matce a tetě, které vlastní pohřební ústav při balzamování mrtvol. Nikdy neměl moc kamarádů, ale aby vyvolal zdání normálnosti tak se kamarádí s Maxem. Musí chodit na sezení k psychologovi. Má psychickou poruchu. Je sociopat. A když v jeho městě začne série podivných úmrtí, kde jsou oběti roztrhány na cáry a chybí jim orgány, je Johnovi jasné co se stalo. Ocitnul se sériovému vrahovi blíže, než kdy mohl doufat. John se začne o práci v márnici zajímat více než kdy dřív. O sériových vrazích toho ví víc, než ostatní smrtelníci. Rád by tomu všemu přišel na kloub.

Já s těmihle sociopaty/psychopaty prostě soucítit nedokážu. Nedovedu se vžít do jejich myšlenek, pochopit je a ani s nimi sympatizovat. John má svoje pravidla a brání se tomu, aby ho odvládlo jeho monstrum, které dříme uvnitř něj. Věří však, že je mu souzeno stát se sériovým vrahem. Že jednoduše nemá na vybranou. 

Četlo se mi to celkem dobře. Měla jsem to přečtené za dvě odpoledne. Ale už jsem četla i zábavnější knížky.
Konec už pěkně odsýpal. Za něj dávám 3,5 hvězdičky. Druhý díl si přečtu, kvůli stylu psaní autora, který je příjemný a čtivý. 
Share:

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři