4. 5. 2014

Bez naděje - Colleen Hooverová

Dokonale chápu celý ten humbuk kolem téhle knížky. Četla se mi strašně moc dobře a zvládla jsem ji prakticky na dvě posezení. To že většina událostí byla dokonale průhledná už od začátku, to by mi ani tak nevadilo. Pár věcí jsem neodhadla, ale většinu jsem tak nějak věděla, ještě než jsem k nim dočetla. Proložení příběhu ze současnostmi útržky z minulosti jen podtrhlo úžasnou uvěřitelnost celého příběhu.
Sky je trošku jiná, než ostatní dívky v jejím věku. Nikdy nechodila do školy, nemá televizi, internet ani mobil a nikdy nepláče. Žije se svou adoptivní matkou Karen, má nejlepší kámošku trošku lehčích mravů, se kterou si dokonale rozumí. V podstatě je ve svém životě šťastná. Až na to, že není schopna nic cítit ve vztahu k opačnému pohlaví. Psychicky a fyzicky už vůbec ne. Jednoho dne se však objeví Holder (vlastním jménem Dean - co je to s Američanama, že mají oblibu v tom, oslovovat se příjmením?). Krásný chlapec se zadumaným výrazem, který se pomalu, ale jistě vkrade do života Sky, ať už se jí to líbí nebo ne. Dokonce jako kdyby se mu povedlo dostat se za tu hradbu, kterou kolem sebe Sky staví. 
Sky ještě netuší, jak Holderova přítomnost otřese jejím dosavadním životem.
Je to knížka o lásce, o nenávisti, o obětování a o ztrátách. Všechno do sebe zapadá a vy dokážete chování postav pochopit. Protože život jim oběma pěkně hází klacky pod nohy. Holder mě zezačátku dost děsil. Tyhle výbušné typy kluků jsou pro mě vždycky trochu mimo. Moc to nechápu. Nemám ráda, když z kluka jde strach, jako si představuju,že šel z Holdera, když se rozčílil.
O naprosté přeslazenosti jejich vztahu nebudu mluvit. (Počítal někdo kolikrát bylo v té knížce slovo políbit? To musí být nějaký rekord!) Ale podle mě je celkem jasné, že se na sebe tak upnuli a že jejich vztah byl tak intenzivní. Ono to popsané asi vždycky bude vyznívat trochu ujetě, než když to člověk prostě cítí.
Dávám 4,5 hvězdičky naprosto bez uzardění a nemůžu se dočkat druhého dílu z pohledu Holdera. Dávám palec nahoru nakladatelství Yoli, že se tuhle knížku rozhodlo vydat a že si dokonce tak pospíšilo s druhým dílem :) 
Share:

4 komentáře:

 1. Knížku mám doma a chystám se na ní také někdy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za mě můžu jedině doporučit, Fakt se mi to líbilo, i když jsem tomu nevěřila a ani jsem si ji nechtěla pořizovat :)

   Vymazat
 2. Já čekám až ji dostanu k narozeninám od sebe :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky si dávám ráda dárky :D A nejen na narozeniny, ale celoročně :D

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři