21. 8. 2016

Hrob mé sesry - Rober Dugoni

Každý kdo znal Sáru Crosswhiteovou ji měl rád. Byla vždycky veselá, obětavá, odvážná a byla nejlepší střelkyní široko daleko. Proto bylo před dvaceti lety, v roce 1993, kdy Sára beze stopy zmizela a nechala za sebou jen prázdnou dodávku, citově zasaženo celé městečko Cedar Grove. Všichni v čele se šerifem Callowayem a její sestrou Tracy ji v horském terénu okolí města hledali několik týdnů, ale bez úspěchu. Nakonec byl za Sářinu vraždu odsouzen Edmund House, zločinec, který si již dříve odseděl šest let za znásilnění šestnáctileté dívky. Tracy si však myslela svoje a nikdy se nevzdala, pátrala na vlastní pěst a nyní má konečně v ruce důkaz, že soud tehdy nebyl k Houseovi úplně spravedlivý. Je odhodlaná pro něj zajistit nové slyšení a polapit Sářina skutečného vraha.

Tracy Crosswhiteová po únosu své sestry ztratila vše, co jí na světě bylo drahé. Nikdy si nepřestávala dávat za vinu, že ji tenkrát v noci po závodě, za deště, nechala jet samotnou domů a sama vyrazila na večeři se svým tehdejším přítelem. S rodiči se po Sářině zmizení prakticky odcizili a nakonec je ztratila úplně. Odstěhovala se do Seattlu a zařekla se, že nepřestane pátrat, dokud sestřině smrti nepřijde na kloub. Dokonce se po čase stala profesionální vyšetřovatelkou vražd, i když si původně myslela, že se její život bude ubírat úplně jiným směrem. Teď se po letech vrací do Cedar Grove a doufá, že bude spravedlnosti konečně učiněno za dost.Recenze byla napsána pro server cbdb.cz
Její kompletní znění naleznete zde.
Ráda bych poděkovala webu cbdb.cz a nakladstelství Jota za poskytnutí recenzního výtisku.
Share:

6 komentářů:

 1. Poměrně mě zasahují příběhy, kde je narušen sourozenecký vztah nebo kde se jednomu ze sourozenců něco stane a ten druhý všechno bere na svá bedra. Už jsem pár takových příběhů četla, naposledy asi Zmizelé dívky, a přestože to byla YA, tahle linka na mě hodně působila, takže je mi jasné, že tady by tomu nebylo jinak. Thrillerů a detektivek mám na seznamu celou řadu, ale třeba jednou, přiznám se, že jsem o knížce neslyšela :) Super recenze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě taky, možná proto, že já mám se svou sestrou hrozně moc blízký a hezký vztah :)
   Zmizelé dívky jsem nečetla a ani mě to nějak nikdy nelákalo, autorky styl mi vůbec nesedí (jestli si to s něčím nepletu), ale možná bych mohla svůj názor přehodnotit :)
   Já asi milion, těch ale není nikdy dost :)
   Škoda, že o ní není víc slyšet :)
   Díky!

   Vymazat
  2. Mam to se segrou stejne a jsem i starsi, tak mam zaroven taky ten ochranitelsky instinkt, i kdyz naopak je taky, to je jasny :)
   Ja jsem od autorky cetla jen ty Zmizele divky, tak nevim, ale asi neprehodnocuj, je to takovy prumer a sice vsichni pisou, jak je zaver ohromil, ale mne to bylo jasne uz asi od půlky, staci jen trochu davat pozor :)

   Vymazat
  3. Já mám taky mladší ségru, takže jestli jí někdy někdo ublíží, tak mu nabančím tak, že se z toho nevzpamatuje
   Jasný. Tak my už jsme zvyklé na jiný kalibr, takže nás asi něco takového nemůže ohromit :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři