23. 7. 2014

Nepřítel mého nepřítele - Kateřina Petrusová

Joan je bývala policistka a když ještě vykonávala své povolání, tak nejednomu zloduchovi šlápla na kuří oko. Někteří skončili v rukou spravedlnosti. Ne však Toro. Vychytralý drogový dealer, který Joan slíbí, že za to že ji nezabije mu něco dluží. Roky plynou, ale minulé události nejsou zapomenuty. Z Joan je svobodná matka malé Amy. Jednoho dne však Jo zažije šok. Amy byla unesena. Toro opravdu ťal do živého. Ví, že Jo bude kvůli Amy schopná čehokoli. Dokonce i vraždy mafiánského bosse Roberta Bavetty. Dostane za úkol k němu proniknout co nejblíž a pak ho zneškodnit. Joan v přestrojení za chudinku Jane proniká do tajů Bavettovic firmy. 

Jestliže jste četli Nebezpečnou lásku, už jste si pravděpodobně všimli, že styl psaní Kateřiny Petrusové prostě stojí za to. Čtete a čtete, najednou jsou dvě ráno a vám to tak vůbec nepřijde. Tak neuvěřitelně čtivý styl od české autorky. Smekám. 
Joan je sympatická mladá žena a Amy je vykutálená malá šikulka. 
Roberta konečně poznáváme trochu víc a my slečny se samozřejmě trošičku zamilováváme. 
Pro mě však hraje prim jednoznačně vtipálek bodyguard a nejbližší přítel Roberta Johnny. Ten prostě vždy ví, jak uvolnit atmosféru, když je Robert na dně a za svého šéfa by dal ruku do ohně. 
Naštěstí se setkáme i s Michaelem a Paige, za což jsem neskutečně ráda, protože ti mi po dočtení Nebezpečné lásky hodně chyběli. A jsou stejně úchvatní jako ve svém vlastním příběhu.

Sečteno podtrženo, Nepřítel mého nepřítele je prostě úžasná kniha, která rozhodně zaujímá speciální místo nejen na mojí poličce, ale i v mém pomyslném žebříčku oblíbených knih tohoto roku.
Rozhodně doporučuji všem milovníkům Bavettových, ale i všem, kdo naše mafiány ještě nepoznali.

4 hvězdičky

Share:

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři