8. 12. 2016

Dívka z 6E - Alessandra R. Torre

Deanna Maddenová si pro svůj život zvolila dobrovolnou izolaci od všeho a od všech. Díky vymoženosti zvané internet si veškeré životně důležité zboží objednává až domů a za ty tři dlouhé roky se již ani poslíček, který jí nosí veškerou poštu nediví tomu, že majitelku bytu 6E nikdy neviděl osobně. Zná jen její lakonický hlas, který ho vždy pobídne nechat zásilku za dveřmi a zfalšovat její podpis na dodacím listu. Podobu majitelky tohoto hlasu, Deanny Maddenové, však naopak zná neskutečné množství dalších lidí. Mužů a žen s nejrůznějšími úchylkami a fantaziemi. Pro ně je však Jessicou Reilleyovou, svůdnou modelkou na livechatu. Deanna ve své situaci nemá moc na výběr, co se možností výdělku týče. Provozování virtuálního sexu jí nese slušné jmění a dává jí možnost skrýt před světem své pravé já. Ona totiž neovladatelně lační po krvi a násilném zabíjení. Kdyby se s někým přece jen setkala tváří v tvář, nejspíš by se nedokázala udržet. 

Deanna Maddenová byla kdysi celkem normální, obyčejná holka. Minimálně do toho dne, kdy se rozhodla, že se zbaví staré identity a pro část světa přestane existovat. Naopak jisté sortě lidí se představuje jako Jessica, jedna z nejúspěšnějších a nejžádanějších modelek, které provozují virtuální sex na internetu. Deannin život není ideální. Někdy jí mrzí, že se nemůže dívat na hvězdy, nebo se nadechnout čerstvého vzduchu. Jenže venku je příliš mnoho lidí, jejichž život by mohla ohrozit. Žije zavřená mezi čtyřmi stěnami vlastního bytu, kde se na noc nechá zamykat vlastním sousedem, protože jen tak dovede ovládnout své nutkání zabíjet.A.R.Torreová má své spisovatelské vzory v Lise Gardner a Deanu Koontzovi a na její tvorbě je to jednoznačně znát. Zvrácené choutky, potoky krve a v neposlední řadě perfektní psychologické pozadí postav jsou v její knize samozřejmostí. Na první pohled neharmonická směs erotického románu a thrilleru nekontrastuje tak ostře, jak byste čekali. Kniha v sobě naopak snoubí to nejlepší z obou žánrů a drží v napětí a lehkém zděšení i ty nejotrlejší čtenáře.

Dívka z 6E je vzrušující, nemravná, dobrodružná, násilnická a napínavá. Striktní milovníci erotického žánru si přijdou na své, pokud překousnou  tu krvavou linku a naopak. Když odhlédneme od všech těch obscénních a nestydatých scén, autorce se podařilo sepsat velice slušně nadupaný thriller. Nevím, jak moc se psychická porucha, kterou hrdinka trpí zakládá na pravdě, přijde mi minimálně zvláštní, že je popisována jako "nutkavá potřeba" a přitom je Deanna velice dobře schopna se ovládat a vědomě tuto potřebu potlačuje, morálka jí není cizí a pořád se drží v mantinelech normálnosti, ale rozhodně jde o velice zajímavý a propracovaně zvládnutý námět na knihu tohoto ražení a jako "fiktivní" příběh baví.

Kapitoly jsou krátké a dočkáme se i dalších vypravěčů mimo Deanny/Jessicy. Jednou za čas se v úvodu kapitol objeví encyklopedické definice nejrůznějších slov, obvykle psychyických poruch, které perfektně doplňují ponurou atmosféru knihy o psychicky narušené hrdince. Díky autorce je čtenáři umožněno nahlídnout do zákulisí erotických chatovacích místností. Autorka spolu s hrdinkou, ač se to může zdát paradoxní, boří mýty o obecně přijaté představě o ženách, které se k tomuto povolání uchylují a staví ho do úplně nového světla. Pro Dívku z 6E neexistují tabu a ať už má jakékoli problémy, je odvážná a připravená své silné stránky využít pro správnou věc. 


Dívka z 6E rozhodně není vhodná pro mladší čtenáře a pro puritány, které vyděsí trocha odhalené kůže, explicitní výrazivo livechatů na erotických webech a využívání důmyslných erotických pomůcek a dalšího vybavení. Není vhodná ani pro odpůrce násilí a dalo by se říct, že by měla obsahovat trigger warning (→ definice urban dictionary). Slabší povahy by kniha mohla vyděsit, ale čtenář s otevřenou myslí milující alespoň částečně oba zmiňované žánry si ji rozhodně užije. Dívka z 6E je skvěle napsaná, perfektně vygradovaná a ač v jistém smyslu přehnaná, rozhodně stojí vysoko na mém žebříčku oblíbených, letos přečtených knih.90%

A kde seženete Dívku z 6E nejlevněji? To zjistíte snadno srovname.cz
Share:

4 komentáře:

 1. Ty blaho,hodne napinavy!! O knize slysim prvne abych se priznala!
  Diky za tip :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není vůbec zač :) Můžu jedině vřele doporučit. Fakt pecka :)

   Vymazat
 2. Ty jo, to zni divoce :) O knizce jsem neslysela a asi ani obalka by me nezaujala, takze jsem rada, ze jsem se o ni dozvedela timhle zpusobem :) Skvela recenze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, divoký bude to správný slovo :D
   Fakt ne? :) Já docela jo, i od zahraničních :)
   Díky :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři