25. 11. 2016

Nejlepší americké krimipovídky - Jeffrey Deaver, Lee Child a další

Povídka se může zdát jako podřadný žánr pro začátečníky, nicméně naprostý opak je pravdou. Úskalí tohoto literárního útvaru totiž spočívají právě v jeho, pro pisatele nejpřitažlivější vlastnosti – v rozsahu. Autor musí čtenáře zaujmout nutně už během prvních pár vět, neboť nemá příliš mnoho prostoru pro nápravu. V krimi jde pak o výzvu takřka nadlidskou. Nacpat na těch pár stránek všechno, co dobrá detektivka potřebuje, je totiž prakticky nemožné. Přesto se to většině autorům této antologie, jako zázrakem, podařilo na výbornou.

Že je James Patterson kapacitou v oboru není žádná novinka. Jeho publikační činnost je ohromující a vkus na kvalitní autory mu také nechybí. Sám napsal předmluvu a jeho jméno na obálce má rozhodně kýžený efekt. Aspoň na mě, jako jeho odvěkou fanynku, rozhodně.


Kompletní recenzi si můžete přečíst zde.
Za recenzní výtisk bych ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Domino.
Share:

2 komentáře:

 1. Super, ja si povidkami nekdy rada cetbu prolozim, at uz to jsou ty od Kinga ci z vyberu G. R. R. Martina a podobne :) Nekdy jsou vsak takove delky, ze k nim jinou knizku cist nezvladnu a proste si davkuju jednu az dve povidky denne :) Je pravda, ze detektivky jsem v teto forme asi jeste necetla, ale ta jmena opravdu lakaji :) Jen to neni knizka na cestovani, je to pekny macek :D (Stejny problem jsem mela a mam s Nebezpecnymi zenami od Martina a dalsich). Ale recenze je skvela a verim, ze tam jsou pekne kousky. A ja detektivkam tezko odolavam :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já je právě vůbec nečtu a už vůbec je neumím číst postupně, když je to takováto sbírka. Prostě to čtu jako normální knížku a pak jsem přehlcená :D
   Je obří....já ji tahala v kabelce a posilovna už pak nebyla nutná :D
   Díky :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři