27. 5. 2016

Bude to dobrý rok - Lucy Diamond

Silvestr je pro mnoho lidí spojen se stanovováním předsevzetí a s nadějí, že příští rok bude zlomový a hlavně mnohem lepší než ten uplynulý. Podobně se cítí i tři ženy, které náhoda svedla dohromady na jeden večírek, kde si pomocí koláčků štěstí věští budoucnost. Každá z nich ostatně nějaké to nakopnutí potřebuje. Gemma je žena v domácnosti, která se najednou začíná cítit trochu zbytečná. Svoji práci měla kdysi ráda a nyní už je možná ta pravá chvíle se k ní vrátit. Saffron má naopak velmi úspěšnou kariéru, jež si ovšem také vybírá svou daň. Navíc je tu záležitost, která může ovlivnit celý její budoucí život. Caitlin byla propuštěna z práce a zemřela jí milovaná matka. Celý život se jí hroutí a jako by toho nebylo málo, při likvidaci matčiných věcí objevuje víc, než by si přála vědět. Bude pro tyto tři zcela odlišné ženy nový rok lepší než ten předchozí? Zvládnou se poprat se všemi nesnázemi, které jim život přichystal?

Gemma a její manžel Spencer se právě nastěhovali do velkého domu v Larkmeadu a pro upevnění vztahu se sousedy se rozhodnou uspořádat silvestrovský večírek (protože kdy jindy se jim naskytne příležitost uspořádat party bez obav, že jim hosté zničí drahé vybavení domu než v době před rekonstrukcí?). O pozvánky se stará Spencer, a tak se stane, že se po domě pohybují i lidé, kteří se vzájemně vůbec neznají. Díky náhodě se tu tedy potkají Gemma, Saffron a Caitlin. Tři zcela odlišné ženy, které spojuje přání, aby se právě nastávající rok vydařil o hodně lépe než minulý. Postěžují si navzájem na své životy tak, jak to člověk může udělat jen s lidmi, které vůbec nezná, a vůbec je nenapadne, že tahle chmurná silvestrovská noc bude pro jejich budoucnost velmi důležitá.

Kompletní recenze byla napsána pro web cbdb.cz. 
Můžete si ji přečíst zde.
Share:

4 komentáře:

 1. Podle obálky a anotace se mi kniha zatím zamlouvá, uvidím, co řekne tvoje recenze :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak doufám, že zaujal i zbytek :) Knížka si pozornost zaslouží :)

   Vymazat
 2. Jeej, to je zase ten příběh, který si ráda někdy dopřeju mezi všemi thrillery, detektivkami, fantasy a podobně. Zní to skvěle, jsem ráda, že jsi na ni napsala recenzi, protože obálkou by mě nezaujala (jak já jsem povrchní :D ). Píšu si a těším se na ni :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! :) Rozhodně doporučuji ji nepřehlížet. Ani mě nejprve nezaujala, ale pak jsme si k sobě našly cestu a já jsem za to ráda :)
   Těš se!

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři