28. 4. 2015

Čtenářský klub - kniha měsíce - Květen 2015

O co vůbec ve Čtenářském klubu jde? Přečtěte si úvodní příspěvek, případně další články se štítkem Čtenářský klub a pochopíte. Není problém se připojit kdykoli, takže do toho pojďte s námi!

A teď už aktuálně.
Duben a čtení Seznamu přání se chýlí ke konci a na květen jste si odhlasovali knihu Agnes. Tím zabrousíme zase do dalšího žánru. Agnes je historická fikce inspirovaná skutečnou událostí odehrávající se na v odlehlém místě na Islandu. Vypráví o ženě odsouzené za brutální vraždu a jejím vynuceném soužití s rodinou, která jí má poskytnout útočiště před popravou.   

Pozitivní je, že sehnání této knihy by nemělo být nikterak komplikované ani drahé. Agnes se v současné době prodává v Levných knihách za 39 Kč. Dostupná je jak na e-shopu, tak ve většině prodejen (ne na všech!), tak se mrkněte na stránkách, jestli ji mají právě v té vaší, ať tam neběžíte zbytečně. Trochu dražší variantou pak může být bazar databazeknih, kde je taky k dostání.

V nejbližších dnech, až knihu sama koupím, založím příslušnou diskuzi na fóru. Měla bych to určitě stihnout do prvního května, takže se nebojte, že bych vám upřela možnost diskutovat. 

Diskuze okolo Seznamu tajných přání i Ready player one zůstává stále otevřená, takže pokud jste knížky v minulých měsících z nějakých důvodů nestihli přečíst či okomentovat nezoufejte, stále jsme zvědaví na vaše názory, připomínky, postřehy a hodnocení. 

Budu se těšit až se opět setkáme na fóru. Spolupracovat s vámi je radost, hlavně s vámi věrnými, kteří se do toho se mnou pustili už dvakrát. Děkuju vám z akčnost a za to, že jste moje čtení obohatili o svůj pohled na věc.

Veškeré novinky ohledně Čtenářského klubu i blogu naleznete na facebooku. Pokud vám sledování facebooku z nějakého důvodu nevyhovuje, ale chcete dostávat aktuální info ohledně Čtenářského klubu, vyplňte prosím tento formulář a já vám o něm budu dávat echo e-mailem.
Share:

8 komentářů:

 1. Jéj, tak to není žánr pro mě:). Počkám si teda na červen. Ráda bych se pustila do něčeho zamilovaného:D. Třeba Bez naděje ale to už asi všichni četli:/. Nebo ta novinka Pod vodou vypadá super:). No, počkám si na hlasování. Teď jsem ho prošvihla:D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to nečetla. ;)

   Jinak, uvidím, jestli se zapojím, květen je dost nabitý ve všech ohledech. :)

   Vymazat
  2. Adriena: Pro mě taky ne, ale podle mě někdy není špatné se vymanit z toho, co obvykle čteš a zkusit něco jiného :)
   Ale klidně počkej, není potřeba se účastnit každý měsíc, i když mně by se to jako organizátorce samozřejmě líbilo :)
   Já Bez naděje četla, takže to úplně znova neplánuju, ale je pravda, že tam by se klidně během čtení spekulovat dalo :)
   Vlasta: No prosím, kdyžtak to můžete číst minimálně společně, když to nevyjde v rámci Čtenářského klubu :)
   Uvidíš, jak ti vyjde čas :) Ale budu ráda, když se zapojíš :)

   Vymazat
 2. Já myslím, že jedním ze smyslů čtenářských klubů je i vyzkoušet něco, po čem by člověk jinak nesáhl a vidět třeba i pohled na věc lidí, které k němu mají blíž, měli bychom se vzájemně obohacovat, ne si jen pomocí čtenářského klubu plnit svoje knižní resty (i když u mě to zatím funguje i takhle, všechny tři jsem měla v seznamu :D ) :) Ale to je můj názor, ne vždycky to úplně sedne každému a ten se může podělit, proč ho to nezaujalo apod. :)
  Dneska jsem si pro Agnes skočila, hlásím, že v Brně u nádraží docela dost kousků mají, takže se tam můžete vypravit :) A já už se moc těším na květen a na další společnou diskuzi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidím to stejně Terko, úplně jsi mi to vzala z úst :)
   Já Agnes úplně neplánovala, upřímně jsem o ni před nominací nikdy neslyšela a historická fikce není úplně něco, co bych vyhledávala, ale jak jsi říkala, chci se trošku vymanit z toho, co čtu normálně :)
   Děkujeme za info. Já snad zítra skočím do LK v Edenu v Praze, tak pak taky dám echo :) Taky se těším! :)

   Vymazat
  2. Tak hlásím, že na Praze 10 - V Edenu jich v LK mají celou hromadu :) Stránky nelžou :)

   Vymazat
 3. Škoda. Agnes jsem četla už v únoru. :/ Ale tak se alespoň budu snažit zapojit do diskuze. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak pokud ji máš ještě v čerstvé paměti, tak není problém :) Klidně se zapoj jen do diskuze :) Budu jen ráda! :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři