3. 9. 2014

Článková výzva 3 - nejočekávanější kniha podzimu

Článková výzva 3 
Představte svou nejočekávanější knihu letošního podzimu

Nejočekávanější kniha letošního podzimu je pro mě jednoznačně 3. díl Monumentu 14 s podtitulem Savage drift, v českém překladu Cesta pustinou.
No není ta obálka prostě fantastická?? :)
Monument 14 se dostal téměř na vrchol v mém pomyslném žebříčku oblíbených dystopií, díky své neskutečné čtivosti a přes poměrnou útlost všech dílů neskutečné propracovanosti. Pokud jste nikdy o Monumentu 14 neslyšeli, doporučuji si jednoznačně doplnit vzdělání, třeba zrovna během čtecího marathonu rovnou jeden z dílů (nebo oba) schroustat, protože při svých 290, resp. 240 stránkách jsou skvělým příspěvkem do statistiky read-a-thonů :) Ve zkratce se jedná o děti, které po světové katastrofě zůstanou schované/uvězněné v supermarketu (slyšeli jste o něčem podobném? Asi ano, pokud jste četli Kingovu Mlhu) a musí tam spolu existovat a nejlépe přežít do doby, než dorazí pomoc. Jak se chovají děti, když dostanou najednou volnost, bez rodičů? Dokážou si vybudovat fungující společnost?
Na téhle knize oceňuji zejména to, že se postavy chovají úměrně svému věku a celý příběh dostává na dramatičnosti právě díky tomu, že to celé působí tak, že by se totéž klidně mohlo stát. Jo a zmiňovala jsem už, jak je to neuvěřitelně dobře napsané? Aha, zmiňovala, no ale to protože je! Takže...pusťte se do čtení! :)
Můžete se i pokochat mým názorem na první a druhý díl :) Nelekejte se kvality "recenzí", jsou z mých blogových začátků a já si zpětně říkám, že vážně nejsou nic moc :D Ale informační hodnotu mají :) Takže Monument 14 doufám, že se těšíte, nebo začnete těšit stejně jako já!
Share:

2 komentáře:

  1. Myslím, že si hezky počkám, až to vydají a pak přečtu celou trilogii na jeden zátah :D Skvělý plán na jeden víkend!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To je perfektní plán, protože to čekání je naprosto ubíjející a maraton téhle trilogie.....dokonalost!!! Snad se ti budou líbit, protože to budu brát jako osobní křivdu, kdyby ne :D (trochu nadsázka, ale ty víš jak to myslím! :D)

      Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři