25. 8. 2014

Čtecí návyky

U Verunky z Knižního přátelství jsem se inspirovala jejím článkem v rubrice Sobota na téma a rozhodla jsem se otázky převzít a sepsat i svoje čtecí návyky :) Tady jsou :)


1. Máš doma určité místo na čtení?

Už hrozně dlouho toužím po "čtecím křesle". Víte, takovém, ve kterém můžete jednak sedět jako normální člověk a jednak se různě vrtět a sedět opřeni o opěrku s nohama hozenýma přes tu druhou a pořád se cítit pohodlně.

Něco takového, znáte to? :)
Zdroj 
Nebo aspoň velký sedací pytel. Problém je, že v mém pokoji už prostě není na takové věci místo. Nemůžu si pořídit další kus nábytku, kromě knihovny :D
Nejčastěji (když jsem doma) čtu asi v posteli a u stolu :)


2. Záložka nebo kousek papírku, který se právě válí poblíž?

Záleží na tom, kde knížku začnu číst, ale ve většině případů, hned jak se dostanu k záložce, tak si založím knihu pořádnou záložkou. Protože od toho přece jsou ne? :) A čtení musí mít pořádnou úroveň a k té záložky patří :) A ne, vážně si nepamatuji stránku na které jsem skončila. Telefonní čísla si pamatuji. Stránky? Nikoli.
Můj vkus na záložky se mění, ale moje momentální oblíbená :)


3. Můžeš prostě jen tak přestat číst, nebo nejprve dočteš kapitolu?
Moje lehká OCD mě často nutí dočítat kapitolu, ale někdy to prostě nejde a když vidím, že už nevidím a nevnímám, tak přestanu, protože co by mělo za smysl dokončit kapitolu, když nebudu vůbec vědět co se v ní děje? :)

4. Jíš nebo piješ během čtení?
Ou ano. Bičujte mě, ale pro mě je fakt těžký najít moment, kdy nejím a nepiju :D. Ale vždy dávám pozor, abych nepokecala knihu, takže....v pohodě, nikdo nepřijde k újmě!

5. Posloucháš u čtení hudbu nebo televizi?
Hudbu poslouchat mohu, ale nejraději instrumentální, protože když jsou v písničce slova a já tu písničku ještě k tomu znám, mám tendenci si zpívat a přesto, že jsem žena, tak tyhle dvě věci najednou nezvládám :D

6. Čteš vždy pouze jednu knihu, nebo několik naráz?
Občas jich mám rozečtených víc, ale ne způsobem že je čtu na střídačku. Spíš nějakou rozečtu, zjistím, že na ni vlastně nemám náladu, tak čtu jinou a k první se vrátím teprve po dočtení druhé. Chci se v jednu chvíli soustředit jen na jeden příběh :)

7. Preferuješ čtení doma nebo čteš kdekoliv?
Čtu naprosto kdekoli mám chvíli času :) Tramvaj, metro, autobus, zastávka, škola, čekárna u doktora...

8. Čteš nahlas nebo pouze ve své mysli?
Kdo sakra čte nahlas, když nemusí? (Třeba jako v páté třídě, když jsme četli O letadélku Káněti a Klabzubovu jedenáctku)?

9. Čteš si některé pasáže dopředu nebo dokonce přeskakuješ kapitoly?

Ne!

10. Lámeš hřbet nebo se jej snažíš uchovat jako nový?
Nelámu, pokud se po otevření s nepřelomeným hřbetem dá dostatečně otevřít aby se dala číst

11. Píšeš si do svých knih?
Pouze do skript :) Nevím proč, ale nedovedu se učit, pokud nemám všechno zatrhnuté zvýrazňovačem

Zdroj 

A co vaše čtecí návyky? :) Napište mi do komentářů, nebo pokud by váš komentář byl obsáhlý jako článek, klidně ho zveřejněte na svém blogu a hoďte mi sem jen odkaz :) Ráda si to přečtu. Vážně!!
Share:

12 komentářů:

 1. Do tohoto "projektu" se chci taky zapojit. :)
  ale nedokázala bych si číst na zastávce :D je tam všude moc čumilů a řvoucích děcek :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě tyhle zvuky po začtení se většinou vůbec neruší! :) Vlastně mě ruší méně, než ticho :D Zapoj se a pak mi děj vědět sem do komentářů (pro jistotu, abych to nepropásla :))

   Vymazat
 2. Jé, tak já se taky zapojím, až si najdu čas to septat, of course. ^^ já taky jím a piju i knížky a jsem ráda, že nejsem jediná, oujé! :D :) protože já prostě musím z něčeho usrkávat nebo něco chroupkat, když čtu, jinak to nejde. :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jupí! Nejsem vyvrhel, co nedrží knížku od jídla a pití na šest kilometrů :D :D
   Zapoj se, ráda si počtu! :) :)

   Vymazat
 3. Taky nemůžu u čtení nejíst ani nepít! :D :) Přemýšlím, že něco takového taky sepíšu :) No uvidíme :) :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chacha, je nás víc! Nebudeme se bát vlka nic :D Sepiš!!!

   Vymazat
 4. Nevím, kam jinam jsem měla napsat a proto píšu sem. Sháním knihy série CHERUB a nevím, kde je sehnat. Nakladatelství BB/art už žádné výtisky nemá a proto se obracím na tebe. Nevíš, kde je sehnat? Popřípadně, ty svoje by jsi mi asi neprodala, že? Myslím, že odpověď na druhou otázku bude záporná, ale přesto se ptám. Budu ráda za jakoukoliv odpověď. Kladnou i zápornou, ale kladná by se mi líbila více.

  Měj se hezky. B-R

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :) Je mi líto, ale svou nejmilejší sérii rozhodně nemám v plánu prodávat :) Kupovala jsem všechny knihy vždy hned jak vycházely a četla jsem je mockrát a mám k nim skoro mateřský vztah! :) To je skoro jako bys chtěla abych ti prodala mého Harryho (1.vydání :D).
   Pokud čteš anglicky, pak je odpověď snadná :) Všechny díly lze sehnat na bookdepository.com, což je e-shop v Anglii a je výjimečný tím, že neplatíš poštovné. Mám s nimi dobré zkušenosti, takže doporučuji.
   Pokud chceš knohy česky, tak pro začátek jsem dva díly našla na bazaru databazeknih.cz http://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/cherub-pravda-15179
   http://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/cherub-pad-41974
   A tři díly na aukru :) http://aukro.cz/cherub-11-motorkari-i4537919866.html
   http://aukro.cz/cherub-ostrov-i4538738558.html
   http://aukro.cz/silenstvi-robert-muchamore-i4546006240.html
   Ten ostrov (poslední díl) případně ještě na bazoši :) http://knihy.bazos.cz/inzerat/38091332/Ostrov-Robert-Muchamore.php
   Celou sérii pohromadě asi neseženeš, ale stačí hledat po různých bazarech a podobně. Hodně dílů jsem viděla v Levných knihách.
   Přeji úspěšný lov :)

   Vymazat
  2. Dobře, moc díky. Na odkazíky se podívám. A ještě jeden dotaz? V jakých levných knížkách, jaké město? :)

   Vymazat
  3. V Praze :) Ale už je to delší dobu no. Nevím, jestli ještě budou. Ale za pokus to určitě stojí :)

   Vymazat
  4. V Paze by to šlo, al nevím, jestli by jsem se tam dostala. No nicméně. Snad to jednou všechno seženu. Díky za pomoc. :)

   Vymazat
 5. Jedna má spolužačka čte nahlas. ;) Asi aby slova líp vnímala nebo nevím. :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři