16. 5. 2014

Top týdne #9

Účastním se projektu/meme/čehosi s názvem Top týdne. Původním autorem je Luu
Úkolem je sestavit 52 žebříčků o 10 položkách na nejrůznější témata. Je to zamýšleno tak, že po celý rok budete každý týden přidávat jeden žebříček (52 týdnů = 52 žebříčků = jeden rok)
Téma číslo 9 zní

KNIŽNÍ ZKLAMÁNÍ

Tohle téma je strašně těžké. Hrozně nerada haním knížky a mluvím o nich ošklivě. Vždyť to někomu dalo tolik práce. Ale....každý má jiný vkus a nikdo se nezavděčí všem. Většinou mě pochopitelně nejvíc zklamávají knížky, od kterých mám přehnaná očekávání, protože kolem nich je velký humbuk a všichni je strašně milují a já si myslím, že to bude i můj případ a nakonec BUM. Nadšení se nekoná

1) Počátek (Jessica Khoury) 
O tomhle zklamání jsem se poměrně rozepsala ve své nedávné recenzi na tuto knihu. Velká očekávání, velké těšení a nakonec nic moc

2) Hledání Aljašky (John Green)
Hledání velkého možná mě nedokázalo zaujmout tolik, jako známější a populárnější Hvězdy. Ač nerada, srovnání se neubráním. Aljašku jsem měla chuť přetrhnout

3) Mise (Allen Zadoff)
Obrovsky jsem se na chlapce vojáka beze jména těšila. Ale...Taky jsem psala nedávno recenzi

4) Karanténa (Lex Thomas)
Chtěla jsem další knížku se stejnou tématikou jako Monument 14. Nebo Kingova Mlha...v příběhu by podobnost byla. Ale kvalita zpracování pokulhává.

5) Pátá vlna (Rick Yancey) 
Hlavně zahraniční booktubeři jsou z Ricka celí pryč. Mě knížka neurazila, ale ani jsem si ji nedokázala správně vychutnat. Něco tomu chybělo. Nebo přebývalo. Přesně nevím

6) Reset (Amy Tintera)
Další díl si přečtu, ale čekala jsem od toho něco víc.

Víc jich asi tentokrát opravdu nedám. Jen bych zbytečně hledala mouchy na knížkách, co mám ráda. I některé z uvedených se mi vlastně líbily. Jen nebyly tak skvělé, jak jsem očekávala. Nerada se uchyluji ke snížení počtu na TOP6, ale co...se to jednou nezblázní!   
Share:

4 komentáře:

 1. Od Páté vlny bych také čekala mnoho, protože je pravda, že ji zahraniční booktubeři hodně vychvalují. Ještě jsem neměla možnost číst, takže neposoudím no :)
  Reset jsem nejdřív hrozně chtěla, ale pak jsem si to rozmyslela, protože od námětu čekám hodně a dle recenzí se bojím, že bych byla zklamaná.
  A Počátek se mé osobě docela líbil, natolik že si knihu chci nechat a těším se na další knihu od autorky, tak jen doufám, že u nás vyjde. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako u Páté vlny jdu asi tak trochu proti proudu, protože jsem asi ještě nečetla ničí zklamanou recenzi, nebo neviděla nízké hodnocení. Ale já prostě nemůžu jinak.
   Reset se mi bohužel prostě zdál nedotažený. Ale sérii dočtu :)

   Vymazat
 2. Já nečetla ani jedno, takže nemohu hodnotit :) A za poslední dobu, mě vysloveně nic nezklamalo, je to fakt divné, jsem asi moc měkká :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně moc knížky většinou nezklamou. A když už bych řekla, že mě zklamaly, tak je prostě nedočtu. Proč marnit čas knížkou, která mě nebaví? :) V tomhle moc nechápu zarputilost některých čtenářů...prostě dočíst knížku za každou cenu, ať už je sebehorší. Můj čas je tedy příliš drahocenný, na to abych četla něco co mě vůbec nebaví :D Ale tyhle jsem dočetla a prostě jen nebyly tak dobré, jak jsem očekávala, takže ne, že by byly vyloženě špatné :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři