9. 5. 2014

Top týdne #8

Účastním se projektu/meme/čehosi s názvem Top týdne. Původním autorem je Luu
Úkolem je sestavit 52 žebříčků o 10 položkách na nejrůznější témata. Je to zamýšleno tak, že po celý rok budete každý týden přidávat jeden žebříček (52 týdnů = 52 žebříčků = jeden rok)
Téma číslo 8 zní

VEDLEJŠÍ POSTAVY

Vedlejší postavy jsou bohužel často v knihách opomíjené. Ale tvoří důležitou součást příběhu a některé dokonce mají speciální roli v našich srdcích a nechávají v nich nezapomenutelný otisk. Přitom je vlastně vedlejší postavu v knize poměrně těžké definovat. Pokud je tak vedlejší, že je nanejvýš párkrát zmíněna, pravděpodobně si na ni po pár měsících ani nevzpomeneme. Ale pokud v příběhu zastává významnější roli, která se nám vryje do paměti, nestává se tím automaticky postavou hlavní? No dost filozofování a jde se na výčet mých oblíbených "ne úplně hlavních" postav.

1) McGonagallová (HP) 
Tahle ženská je prostě frajerka. Vždycky jsem jí hrozně moc fandila a hrozně mě bavila její jízlivost a přísnost, ale i její hodná stránka, která se ukázala vždy v pravý okamžik. Tuhle profesorku je nemožné si neoblíbit.

2) Andy Ryan (detektivky Kathy Reichs)
Tenhle sympatický policista je přesně ten typ chlápka, ze kterého se vám třesou kolena, i když je jen fiktivní. Aspoň já jsem z něj vždy měla takový pocit, ačkoli se k sobě s Temperance většinu času chovali fakt nemožně :D

3) Cindy Mackenzie alias Mac a Wallace Fennel(Veronica Mars Ten Thousand Dollar Tan line) 
Tady mám lehce zkreslený pohled seriálem, ale takhle skvělá hackerka je prostě holka, se kterou bych si dozajista rozumněla a Wallace je prostě kámoš k pohledání. Nikdy Veronicu nezklamali.

4) Hodor (Píseň ledu a ohně)
Jestli v Písni ledu a ohně existuje nějaká vedlejší postava, která se ke slovu příliš nedostane, přesto si ji budou všichni navždy pamatovat, je to tenhle obří chlapík.

5) Kapitán Flint (Zamrzlá loď kapitána Flinta)
Já Ransomovky prostě žrala a mám hroznou chuť si třeba letos v létě některé díly zopakovat. Strýček Nancy a Peggy alias Kapitán Flint byl prostě frajer. Měl vlastní hausbót a vyprávěl spousta skvělých příběhů, hodně toho zažil a trávit s ním prázdniny muselo být prostě boží. 

6) Brad (Seznam tajných přání) 
Tenhle miloučký mladý a okouzlující právník mě prostě dostal. Hrozně moc jsem si užívala chemii mezi ním a Brett a všechny ty trampoty okolo.

7) Kyle Blueman (CHERUB)
Vůbec první člověk z CHERUBu, kterého James měl tu čest potkat. Stali se z nich nerozluční kamarádi a já jsem si tohohle týpka taky hrozně oblíbila

8) Strýček Monty (Řada nešťastných příhod)
Asi nejsympatičtější z opatrovníků sirotků Baudelairových. Hrozně jsem chtěla, aby s ním Violet, Klaus a Sunny mohli zůstat napořád. Ačkoli jeho posledlost hady mi sympatická nebyla, on byl prostě skvělý 

9) Art3mis (Ready player one)
Jako dívka, co hraje počítačové hry a exceluje v nich, mě musela Artemis prostě zaujmout. Její působení byl jeden z faktorů, proč mě celá kniha tak hrozně moc bavila. A líbilo se mi nejen její virtuální já.

10) Sara (Přechod) 
 Moje nejoblíbenější z vedlejších postav této série. Také povahově mi byla prostě nejblíž. Sympaťačka jak má být :)

Jak vy prožíváte osudy a charaktery vedlejších postav? Máte dokonce nějakou nejoblíbenější :) Podělte se o ně s námi :)Share:

6 komentářů:

 1. S McGonagalovou súhlasím, je to obdivuhodná žena :) Inak poznám už len Hodora a ten mi nejako k srdcu neprirástol :D A ešte som čítala Priechod, ale to si už veľmi nepamätám a to, že tam bola nejaká Sara už vôbec nie :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já Přechod přímo miluju a Sara byla prostě nejlepší!
   A Hodora taky zas tak nebaštím, ale je to taková nejvíce vedlejší postava z vedlejších postav, ale přesto si ji budu pamatovat nadosmrti :D

   Vymazat
 2. Já jich spoustu neznám. :''( ALE.. Minerva je super čuper baba! Ju bych chtěla jako babičku! Feraverto..

  Kyle je super, ale radši mám Lauren. O.o Jej, jak se v Šílenství James brodil v žumpě a ona to přelezla jinudy a dostala černé tričko. Umřela jsem smíchy. (Smíchy umírám často, už jsem vlastně duch!)

  A Art3mis.. frajerka x-tého stupně! Fat jsem ji žrala. A nějak jsem ani nepochytila, že tu knihu máš přečtenou! :D

  Ten zbytek je asi moc vedlejší. A btw.. btw.. jsem zpět i v TOP TÝDNE O:) Nějak jsem to zabednila, sooorrry. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky bych chtěla Minervu za babču :D Měla vždycky po ruce sušenky :D
   Lauren mám taky hrozně ráda :) Štvala mě jen v díle Zvíře, kde byla strašně posedlá vegetariánstvím :D (teda já mám zvířata taky ráda a takový trápení jako bylo tam bych neunesla, ale masa se taky nevzdám :D). Ale jinak je to největší kick-ass malá sestřička ever :D
   A Ready player one je moje nejoblíbenější kniha roku 2012! Úplně mě dostala!
   No já už ani nedoufala, že to obnovíš! :D Ale gratuluju! Hned si to jdu přečíst :)

   Vymazat
 3. Páni, nikdy jsme moc nepřemýšlela nad vedlejšími postavami,i když někdy jsou zajímavější, než ty vedlejší a uplně je na nich super, že vždycky dokáží stát po boku hlavní postavy a skvěle dokreslovat celý příběh knih :)
  A ne všechny vedlejší znám, ale to co si napsala o McGonagallové je svatá pravda a to i o Hodorovy :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Stojí v ústraní, ale přesto by bez nich příběh nebyl úplný :)
   Hodor! :D

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři