12. 5. 2019

Věštba - Chloe Benjamin

Čtyři sourozenci Goldovi, děti židovských přistěhovalců, se doslechnou o věštkyni, která dokáže každému předpovědět datum jeho smrti. Jelikož tato tajemná žena zrovna přicestovala do jejich čtvrti, neodolají a vydají se za ní s úmyslem zjistit, kdy zemřou. Oproti očekáváním s nimi informace od věštkyně otřese. Osud sourozence každopádně rozdělí a oni se rozprchnou do nejrůznějších koutů světa za svými sny. Nejmladší Simon nalezne svou vášeň na baletní scéně, Kláře se začne dařit v nejrůznějších kabaretech a klubech s vlastní kouzelnickou show, Daniel pilně studuje, aby se stal vojenským lékařem, a Varja se vydá na vědeckou dráhu bioložky, která hodlá přelstít nevyhnutelnost stárnutí a smrti. Představovali si takhle svůj život vždycky, nebo jejich směřování chtě nechtě ovlivnila slova neznámé ženy, která jim předpověděla, kolik budou mít na světě prostoru něco dokázat?

Varja, Daniel, Klára a Simon mají společnou krev, ale těžko byste hledali čtyři odlišnější jedince. Jejich sny a ambice se liší, jeden druhého nedokáží pochopit, přesto ve skrytu duše drží při sobě a rodina pro ně vždycky byla podstatnou součástí života. Na koho z nich měla slova věštkyně největší vliv? Kdo se od základu změnil, kdo zvolil sobeckou cestu životem, kdo udělal vše po svém, jak se dalo čekat, a kdo se obětoval jako vždycky? Kdo věštkyni věřil a kdo na tu dávnou osudnou návštěvu málem zapomněl? A který z nich měl ambice přelstít a změnit běh osudu?

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Argo.
Share:

3 komentáře:

 1. Někdy si říkám, proč nesleduji ČBDB trochu bedlivěji. :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si zase začala říkat, proč sakra tak zanedbávám blog. Našla jsem teď spoustu recenzí, co někde na netu visí, ale blog zeje prázdnotou!

   Vymazat
 2. Na knížku jsem se strašně těšila a nevím, jestli jsem nakonec zpětně nebyla spíš zklamaná. Čekala jsem asi něco trochu jiného a překvapil mě jak poměrně hutný a ne úplně lehce stravitelný styl, tak i samotný příběh. Na druhou stranu, i když už je to poměrně doba, co jsem to četla, si to pořád celkem pamatuju a ráda jsem si to recenzí ještě trošku připomněla :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři