9. 12. 2017

Book haul za říjen 2017


Poslední dva a půl měsíce se zatím nesou ve znamená zmatku, chaosu a zvykání si na nový režim. Naivně jsem si myslela, jaká bude po skončení školy velká pohoda, jak bude spousta času na čtení a všechno ostatní, ale dospělácký život se staví do cesty tomu volnočasovému. Z práce chodím utahaná jako kotě, často pozdě večer a jsem schopna si tak maximálně uvařit a lehnout. Čtení probíhá při cestování a o víkendech, kdy doháním resty, protože stále naivně objednávám nové knihy, které pak k mému překvapení přijdou všechny najednou, zatímco zjišťuju, že zvládnu přečíst maximálně dvě týdně, což je na moje poměry docela slabota. A smutné nepřečtené knihy se kupí a kupí. Novinky však takhle na podzim rostou jak houby po dešti a takový závislák jako já jim zkrátka nemůže odolat. No co si budeme povídat. Nikdo se pak už nediví, že se trhám ze řetězu a musím mít všechno, co vidím. Nepomáhají mi ani kámošky, co vždycky jen tak mimochodem zmíní, že nějakou knihu potřebují, nebo co si koupily. Díky, holky. Sestavuji však už seznam knih, které chci bezpodmínečně přečíst do konce roku. Podle jeho délky soudím, že je tak zhruba červen. Nebo snad ne?

Nejprve jeden zapomenutý přírůstek z Radši srazu, který v říjnu pořádala Míší z Radši knihu. Díky tombole, do které každý daroval knížky pro které neměl využití, jsem svou knihovničku obohatila o thriller Ty. Na tuto knihu se názory poměrně různí, ale o stalkingu jsem toho tolik ještě nečetla, tak mě téma zajímá.
Ziburu jsem si pro změnu přinesla z Humbooku, kde jsem měla možnost poslechnout si i jeho vyprávění na besedě. Princ Ládík mě bavil a aspoň jednu z jeho knížek bych ráda přečetla do konce roku. No však už je na čase, když mu vychází třetí. Vůbec jeho psacímu tempu nestačím.

V listopadu se mi taktéž poštěstilo vyhrát v soutěži na facebooku Vůně knih. Každý týden tam rozdávají skvělé knížky, tak to nezapomeňte omrknout! Já jsem od nich dostala Ani slovo. Je to thriller, který mě zaujal hned jak vyšel, ale ani jsem nestihla naklusat do knihkupectví a už jsem ho měla doma.
Žena v okně vyvolala v blogosféře tolik pozornosti, že ji není třeba představovat. Vyšla u nás jako první na světě a mnoho českých čtenářů již mělo tu čest si ji přečíst. A když říkám čest, myslím to vážně. Pro mě jedno z největších překvapení letošního roku, hrozně mě bavila, přečetla jsem ji za večer, protože jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuju vřele. Ačkoli je objektivně vzato poměrně předvídatelná, zkrátka mě okouzlila.
Kdo mě zná, asi ví, že pokud v haulu chybí kniha Jamese Pattersona, zřejmě v tom období žádný nevyšel, nebo se stalo něco moc špatného. Patterson je srdcovka a tentokrát mi Alpress udělal radost knihou Jen pro zvané. Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná.

Stejně jako mám oblíbeného autora, tak mám i srdcové nakladatelství a tím je bez pochyby Domino. Lidi z Domina mají čuch na skvělé thrillery přesně podle mého gusta a asi se mi ještě nestalo, že by mě nějaká jejich kniha zklamala. Dítě Fiony Barton jsem před pár dny dočetla a nechápu, jak mi mohla ujít její předchozí kniha Vdova. Svou chybu hodlám napravit a budu doufat, že Vdovu najdu pod stromečkem, protože Dítě je skvělé!
Měla jsi vůbec někdy rodinu je vzhledově malá roztomiloučká knížečka, obsahem však ponurá sonda do nitra tragédie. Mapuje životy těch, jež byli ovlivněni a vyslýchá všechny, kdo mají kuráž promluvit. Stručný, ale výmluvný psychologický thriller. Který stojí za to vzít v potaz.

Boží prst je pokračováním Závějí, série o detektivovi co má zálibu v pletení. Závěje mě nadchly, tak se těším, pro pro nás Marit přichystala dále.
Dneska bude všechno jinak je očekávaná novinka fanoušků Kde se touláš, Bernadetto. Počinu, který se chystá na plátna kin. Dneska bude všechno jinak je o poznání slabší a po jeho dočtení vás čekají spíše rozpaky a nakonec, za pár dní už ani nebudete vědět o ději víc jak dva tři drobné střípky. Šedý průměr a pro mě velké zklamání.

Posledním přírůstkem je e-kniha Nejskrytější přání. Očekávaná novinka od Mystery Pressu, která na mě trpělivě čeká ve čtečce. Nakladatelství se s reklamou nedrželo zpátky, takže jsem napjatá, zda kniha bude taková, jak ji prezentují.

A to je za tento opožděný říjnový book haul vše.
Na konto mi přibylo devět knih a jedna e-kniha. Z toho šest jsem už přečtla. Považujme to vzhledem k novému režimu za úspěch.

Jaké knížky jste si v říjnu pořídili vy? Chystáte se číst některou z mých novinek? 
Share:

6 komentářů:

 1. Ty jo, říjen je strašně daleko, ten už si nepamatuji. :D Ale moc jsem si toho asi nepořídila, nedostatek místa mi strašně svazuje ruce. :D

  Držím palce, ať do konce roku všechno potřebné zvládneš. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viď :D Hlavně, že jsem si fotky k haulu vyfotila hned koncem října, k článku se dostala koncem listopadu a zveřejnila v prosinci. Toť efektivita mé práce :D Nedostatek místa jsem vyřešila novou knihovnou, což přítel nevzal moc dobře :D
   Díky ♥

   Vymazat
 2. Krásné kousky, Zibura mě láká čím dál tím víc. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Mě taky, jen ho konečně přečíst! :D

   Vymazat
 3. Teda ty tvoje kámošky, to musí být sestava :D :D
  Ty je zajímavá knížka, za mě bohužel jen tak zhruba do poloviny a jen díky formě. První díl si ještě docela pamatuju, Skrytá těla jako bych už ani nečetla, strašně mi to splynulo.
  Boží prst mě taky podle anotace dost zaujal, ale ještě nemám na klasiku přečtený první díl, že :D
  Hromádka je to pěkná a máš můj obdiv, jak to stíháš číst.
  Koukla jsem se na svůj říjen a úplně ve mně zatrnulo :D Hodně jsem utrácela v Levných knihách, kde doplňuji sbírku Pestré řady a pak jsem si tam pořídila Deník mého stínu, utratila jsem za Nocte, Verum, Má Lady Jane, Třináctkrát proto (ano, já vím :D ), Cestovatelku, Osm hor a Rychleji mluvit nedokážu a dostala jsem Doupě :) Ale 4 z toho už mám vlastně taky přečtené :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je hrozná banda :D
   Toho se právě trochu bojím, ale vždycky si radši udělám názor sama :)
   No jo, nějak zaostáváš s těmi detektivkami :D
   No jo, asi mám nějak delší dny než ostatní nebo co :D
   Ajajaj :D :D
   No jo, tvoje podloudná akce na Humbooku, to ti nezapomenu! :D
   Osm hor ♥
   Jsi dobrá! Vidíš, jde to! :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři