28. 6. 2017

Sráči - Richard Price

Koncem devadesátých let nastoupilo do služeb newyorské policie sedm mladých perspektivních policistů. Nyní jsou už každý někde jinde, ale stále se v menším počtu scházejí. Říkají si Divoké husy. Každý z Hus má svého Sráče neboli padoucha, kterého se jim během řádného vyšetřování nepodařilo usvědčit. Všichni únik Sráčů před spravedlností berou jako osobní prohru a každý se se situací vypořádává jinak. Většina dále mimo záznam věnuje značné úsilí jejich dopadení. Nyní však Sráči za záhadných okolností umírají a Billy Graves, jediný z Hus, který zůstal u policie, pojímá podezření.

Billy Graves má násilí na denním, nebo dnes již spíše na nočním pořádku. Kvůli neúmyslnému postřelení desetiletého chlapce během jistého policejního zásahu byl převelen k manhattanské noční hlídce, připravuje podklady pro denní službu, píše hlášení a řeší napadení mezi opilci, domácí násilí a krádeže, které nejsou ve městě ničím neobvyklým. Jedna chyba v minulosti mu zničila kariéru a on nyní své děti vídá sotva u snídaně a se ženou se po ránu akorát vystřídají v ložnici. Billy se začíná odcizovat nejen své rodině, ale i té hrstce přátel, která mu ještě zbyla. Nyní se na vlastní pěst pouští do objasňování záhad kolem Sráčů. Dokáže tomu všemu během nikdy nekončící práce přijít na kloub?

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Paseka.
Share:

2 komentáře:

 1. Knížku jsem viděla poprvé na Světě knihy, nijak mě nezaujala a nevěnovala jsem jí pozornost, můžu ale říct, že kdybych nevěděla, jakou práci ti dalo knížku vůbec dočíst, tak by mě recenze docela namlsala, protože to zní dobře, ale asi si to nechám ujít :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně ji doporučila jedna kamarádka, pak tvrdila, že ji čte její táta a hrozně ho to baví, ale mě to bohužel fakt zklamalo :( Recenze se snažím psát trochu víc objektivně, vím, že jsem spíš výjimka, koho kniha nezaujala :)
   Tak si pro jednou nepřidáš něco na seznam :D

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři