10. 8. 2014

Zakázaná přitažlivost - Kateřina Petrusová

Emily je dcera senátora. A už má dost toho, že je pořád pod dohledem a nemůže být jako ostatní holky jejího věku. Chce žít sama a najít si práci. Proto se rozhodne, že uteče do New Yorku. Ale netrvá dlouho a nohsledi jejího otce ji najdou a odvedou zpět k němu. Ten pro ni má návrh. Může zůstat v New Yorku, ale dostane vlastního bodyguarda, který na ni bude dohlížet 24/7 a nebo se vrátí domů. Emily se rozhodne zůstat v New Yorku, s tím, že toho chlapa jako hora, kterého jí přidělili místo chůvy vyděsí tak, že od ní s řevem uteče. Její otec má ale stejný plán. Henry má na Emily trochu pouštět hrůzu, aby se ještě ráda vrátila do Denveru k rodičům a čtyřem bratrům. 

Máme tu příběh o Popelce a krásném princi, nebo v tomto případě spíš o obrovském chlapíkovi, který to v životě nikdy neměl lehké a krásné blonďaté potvoře z lepší společnosti. Kdo by to byl čekal, že jejich soužití se nakonec může vyvinout úplně jiným směrem, než všichni zamýšleli? Henry, který je tak trochu jako ze staré školy, co se týče vztahu k ženám, se ochotně rozjede do Aspenu, kde se vánoční prázdniny stávají pro senátorovu rodinu tak trochu hororem po tom, co Emily dostane poštou krvavý dárek a bere jako svou povinnost tuhle malou sexy blondýnku chránit za každých okolností, i kdyby to mělo přesahovat profesionální rovinu. Vlastně hlavně kdyby to mělo přesahovat profesionální rovinu. Emily pak také rozhodně neprotestuje, když mají přikázáno ztratit se do New Yorku, než se případ s odesílatelem balíčku vyřeší.

Emily je další z holek, která se zaplete s mafiánem aniž by o tom věděla. I tento díl je vlastně celý podle totožného scénáře, pokud si odmyslíte romantiku a místo ní nasadíte zvířecí fyzickou přitažlivost a touhu plus to opepeříte nějakými těmi ochranitelskými sklony. Ale to nevadí. Nějakým způsobem to funguje.  Katka prostě psát umí a i když třeba vypráví trochu klišé příběh, tak tu knihu prostě neodložíte, protože se nemůžete nabažit jejího stylu a humoru. Navíc Emily je knihomolka a to vážně nemůžete ignorovat! :)
Plyšák Henry je tak trochu bručoun, ale když se usměje a řekne, že se vám nic nestane a sevře vás v medvědím náručí, tak je to prostě tóčo. To je jasná věc. 
Navíc se setkáváme i s postavami se kterými se důvěrně známe z minulých dílů. To je vždycky príma, jen tak nakouknout jak se našim starým známým daří.
Emilyini sourozenci byli k popukání a prostě skvělí. Stejně tak maminka :)
Celá ta věc s malými bezdomovci byla jen taková vata, která neurazila, ale ani pro mě nepředstavovala nějaký velký zdroj napětí či nadšení. 

Knihu hodnotím velice kladně ačkoli pro mě stále vítězí první díl série. Těším se na autorčinu další tvorbu :) Knihu doporučuji všem fanouškům Kateřiny Petrusové, i naprostým nováčkům co se týče jejích knih. Dialogy mezi postavami jsou jedny z nejzábavnějších ve svém žánru. 
4 hvězdičky.

„Někdo by měl založit web s názvem Jak říct vaší holce, že jste bývalej vyvrhel. Podle mě by se na tom docela dalo vydělat. Jen nevím, co bysme tam vlastně napsali, protože to vypadá, že to ani jeden z nás neumí pořádně a v klidu.“
Kateřina Petrusová, Zakázaná přitažlivost
Share:

2 komentáře:

 1. Musím říct, že píšeš hrozně hezky a tvoje recenze se mi četla s naprostou lehkostí :)
  Zaujal mě příběh, o autorce i knize slyším poprvé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páni, děkuju moc! :) Taková chvála mě hrozně těší :) Vážně o ní slyšíš poprvé? :) No tak tím spíš si ji přečti :) Půjdeš do ní s nezatíženou myslí, což je vždycky fajn :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři