24. 4. 2014

The Thousand-Dollar Tan Line - Rob Thomas

Fanoušci seriálu Veronica Mars jásají!!!
Veronica, Keith, Wallace a Mac opět spolu. Z toho se samozřejmě nemohlo vyklubat nic jiného, než naprosto bombastický příběh!
Jako fanouškovi VM mi tahle novelka nemohla uniknout. Všem ji můžu jedině doporučit. Příběh však volně navazuje na film, který spatřil světlo světa letos počátkem roku, takže tomu, kdo ho ještě neviděl nedoporučuji číst, pokud si film chcete užít, protože lehce spoiluje jisté věci. Ale knížku si po shlédnutí přečtěte, je úplně úžasná! Nebo klidně i před, jak chcete. Skutečnosti z filmu i ze seriálu jsou zde zmíněny a budete v obraze i bez filmu.
Veronica jako vždy neposlouchá dobře míněné rady a vrhá se do nebezpečí, Keith ji z toho vytahuje, Mac vyšťourává ze zákoutí internetu neskutečné věci, Wallace je prostě skvělej kluk a šerif Lamb je tupější než kdy dřív. Prostě Neptunská partička kompletně zpět :) Objeví se i Weevil. 
Veronica se po deseti letech během jarních prázdnin opět vrací do Neptunu, kde se snaží zachránit jejich rodinný Marsovský byznys (podnikají jako soukromá očka, kdyby to někomu uniklo:)). Jako na zavolanou se objeví obrovský případ, který by je mohl vytáhnout z finanční tísně. Nečekaně je unesena mladá dívka a to pravděpodobně přímo z jedné z divokých party, které se konají během celých prázdnin. Veronica se s pomocí Mac vrhá do vyšetřování, které se ovšem komplikuje a začíná zasahovat i do jejího osobního života a do bolestivých vzpomínek na minulost. Do toho jí život komplikují trable s láskou a je toho prostě hodně. 
Dan Lamb je fakt strašnej ignorant. O tom víc jsem si užívala scény s ním. Keith je prostě zlatíčko a objeví se i náš zloun Weevil, kterého fakt baštím :D
Doufám, že Rob plánuje napsat ještě několik (tak 100) dalších dílů, protože jsem si to čtení neskutečně užila. Úplně jsem viděla postavy ze seriálu, jak se v daných scénách tváří a prostě to všechno bylo hrozně moc pěkně vykreslené. Rob Thomas prostě umí a je to pro mě PAN spisovatel a doufám, že si s dalším dílem pospíší. Určitě jsem The Thousand-Dollar Tan Line nečetla naposled!

A ještě se mi moc líbí ta knížka jako taková, protože je to hrozně měkkoučký paperback, který se dobře četl a držel otevřený, což je skvělý a ne tak úplně častý jev!
5 hvězdiček bez mrknutí oka. Všichni mi budou moc chybět.
Share:

10 komentářů:

 1. Nevíte někdo, prosím, jestli vyjde i v češtině?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsem si tím jistá, ale vzhledem k tomu, že teprve před pár týdny vyšla v USA, tak to nějaký ten pátek potrvá, než vůbec některé české nakladatelství začne uvažovat o překladu :(

   Vymazat
 2. Ahoj, chápu to dobře, že jsi teda četla VM v angličtině? :) je to psáno těžkou angličtinou? :D něco málo už jsem v aj přečela, tak jestli se do toho mám pustit nebo počkat na českou verzi :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápeš to velice správně :) Četla jsem to anglicky a neměla jsem s tím vůbec problém :) Jako jasně...třeba sem tam nějaké slovíčko je pro člověka nové, ale bez toho se u čtení obejdeš :) Zvlášť jestli už máš nějaké anglické knížky přečtené, věřím, že to nebude problém :)

   Vymazat
  2. super :) díky ;) co nejdřív se do toho pustím :)

   Vymazat
 3. A co Logan? Je tam? A nemáte někdo e - book?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Logan se tam samozřejmě objevuje :) Co by byla Veronica bez Logana? :) A e-book nemám....

   Vymazat
 4. No úplně mi mluvíš z duše! :)
  A Weevil byl můj oblíbenec ;) Škoda, že je ho v knížce tak málo.
  Taky už mám předobjednanej ten další díl, ale vůbec teda netuším, JAK PROBOHA přetrpím těch 123 dní!!! :D
  A taky chcu nejmíň 100 dalčích dílů!!!!!! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se shodneme :) VM forever! :) Weevil mi vždycky přišel jako správňák :) A Wallace kámoš jak má být :)
   123 dní je krize. To se nedá vydržet!!!! :)
   A sto dílů je minimum!!! :D

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři