11. 1. 2014

Než jsem tě poznala - Jojo Moyes

Napsáno bezprostředně asi 10 minut po dočtení knížky. Názor může být lehce neobjektivní a obsahovat spoilery.
Wow. Zjistila jsem, že na to, jak moc miluju dystopie, mě žádná v poslední době nezaujala tím stylem, jako příběhy ze života. Naposledy Hvězdy nám nepřály jsem přečetla takřka jedním dechem. Než jsem tě poznala, jsem četla do čtvrt na čtyři do rána. Je to tak skvěle napsaný. Je to hrozně vtipný. Louisu si musíte oblíbit. Miluju sarkastické hrdinky. A s Willem jsou prostě úžasní. Na to jak to skončí jsem byla víceméně připravená. A jsem ráda, že spisovatelka odolala a neukončila to nějakým hrozným klišé. Ačkoli je kniha zcela očividně napsaná tak, aby vás emočně vysála, pro mě je to dobře. Mám hrozně ráda, když ve mně knížka vzbuzuje nějaké emoce. Ať už je to smutek, vztek, nebo radost. Je to pro mě známka dobrého příběhu. U Me before  you jsem se smála. Hodně. A slzička mi ukápla u scény na pláži. Nevím, proč je život tak nespravedlivý. 
A teď se seber Clarková a žij svůj život naplno.
Díky za tuhle knihu Jojo Moyes. 

Share:

4 komentáře:

 1. Úchvatný, a kolik knih ještě z mojí knihovny si četla? :D
  Ta kniha byla nejlepší. Já se na to snažím nemyslet, protože už teď když si připomněla tu scénu na pláži, tak mám zas ten tupý pocit v srdci kvůli tomu konci. Máš pravdu, kdyby to skončilo nějakým klišé nebo dokonalým happy endingem, bylo by to prostě divné, ale stejně ten konec nemůžu vydýchat. Proto jsme ještě nebyla schopná na tu knihu napsat recenzi, protože to nezvládám :D

  OdpovědětVymazat
 2. Hmm...pravděpodobně hodně z nich jsem buď četla, mám je a chystám se na ně, nebo jsem o nich minimálně slyšela :D
  Prostě tohle a Hvězdny nám nepřály- nádhera!
  Jinak na tvou oblíbenou Bartimaeovu trilogii už se chystám hodně dlouho a ségra, která čte o hooodně míň než já to miluje a je to její nejoblíbenější série vůbec :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jo, taky jsem objevila toto poznání: Příběhy ze života jsou mnohdy lepší než dystopie. Knihu jsem si také zamilovala do poslední věty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuhle knihu si nejde neoblíbit. Je prostě...nádherná :). Doufám, že se dostanu i k dalším knihám od této autorky. Už jsem mnohokrát zvažovala koupi některých dalších v angličtině, ale pak jsem to odložila. Ale dojde na ně. Určitě :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři