26. 1. 2018

Boží prst - Marit Reiersgard

U obelisku na Staré královské cestě je nalezeno tělo čtrnáctileté dívky, která se před záhadnou smrtí účastnila divokého mejdanu, jež skončil policejním zásahem. Prakticky ve stejnou dobu nedaleko místa činu vyhoří dům a uvnitř je nalezena mrtvá stařena, matka trestance, který byl právě ten den propuštěn z vězení po několikaletém trestu za ublížení na zdraví a s mnoha dalšími vroubky v trestním rejstříku. Případu se ujímá nesourodá dvojka detektivů Bitte a Verner. Vraždy a násilí jsou děsí každého, v případech, kdy jsou obětmi děti jsou však všichni otřeseni ještě o trochu víc.

Tichý, rozvážný Verner Jackobsen se zálibou v pletení, za každou cenu potlačující své city a impulzivní a svéhlavá Bitte Røedová, závislá na sladkostech a červené rtěnce, znovu spolupracují na vyšetřování záhadného úmrtí dívky, kterou podle prvotních dojmů neměl nikdo důvod zabíjet. Vzala si snad život sama, nebo v tom měl prsty někdo další? Střední školu, kterou Iddun navštěvovala, trápily množící se případy šikany a policie se v tomto případě chytala každého stébla, jež by mohlo být potenciálním důvodem ke smrti mladé dívky. Mimo to se do města vrátil i trestaný Agnar Eriksen. Na kontě má mimo brutálního zmlácení vlastní matky celou řadu drobnějších prohřešků. Měl však něco společného i s Idduninou smrtí? Měl vůbec s mladou dívkou co do činění? A co shořelý dům jeho matky? Mohla zemřít náhodou zrovna v den, kdy Agnara propustili z vězení?

Recenze byla napsána pro web cbdb.cz. Její kompletní znění naleznete zde.
Za recenzní výtisk bych touto cestou ráda poděkovala webu cbdb.cz a nakladatelství Kniha Zlín.
Share:

2 komentáře:

 1. Severská pecka, detektivka - to je přesně to, co miluju. Autorka mě láká už od Závějí a podle recenze vidím, že je i v dalším pokračování podle tebe pořád stejně dobrá. Ach jo, potřebuju nějaký hodně dobrý thriller, potřebuju si zpravit chuť po Ženě z kajuty č. 10. K tomu stačí otevřít nějakou tvoji recenzi a chci číst asi tak 10 knížek zároveň :D Skvělá recenze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mrzí mě, že jsem ji prošvihla na Světě knihy. Tyhle detektivky já můžu :)
   Vidíš, tipů máš hromadu, koneckonců doma máš zásobu, stačí vybrat :D

   Vymazat

Děkuji za tvůj příspěvek! Z každé zpětné vazby mám velkou radost a na veškeré komentáře odpovídám :)

Právě čtu

Právě čtu

Opozdilec
tagged: currently-reading

goodreads.com

Followers

Hledání

Instagram

Spolupracuji s

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

O autorce

Moje fotka
Obyčejná šestadvacetiletá holka z Prahy, nadšená uživatelka instagramu, zbrklá, ale organizovaná, nekonečně zamilovaná do Odeonek. Hlavní čtenářské zaměření - krimi a thrillery. Poznámka k obsahu blogu: Použité obrázky obálek knih pocházejí ze serveru goodreads.com, cbdb.cz nebo databazeknih.cz a pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Úryvky z knih jsou v recenzích vždy označené kurzívou, jsou přímou citací knih a nevyhrazuji si na ně žádná práva. Ta podle zákona náleží autorům knih. Pokud byste mě rádi kontaktovali v jakékoli záležitosti, napište mi na e-mail: MelindaMyaddictions@gmail.com

Populární články

Čtenářský klub - kniha měsíce

Knihy měsíce

Pusťte se do společného čtení knihy měsíce a prodiskutujte ji s námi na fóru!


Kniha měsíce

Blogové narozeniny

Místo pro vaše připomínky

Název

E-mail *

Vzkaz *

Seznam knižních blogerů

Knižní blogeři